Zemin Dekorasyonuna Şık Bir Dokunuş

Tavan dekorasyonundan aydınlatmaya, perde seçiminden mobilyaya , duvar dekorasyonunda aksesuara kadar bir çok dekorasyon unsurları sizin ince zevkinizi evinize yansıtıyor . Peki ya, sürekli üzerine bastığınız zeminleriz için neler yapıyorsunuz ?

Zemin dekorasyonları, mekanın görsel bütünlüğü açısından büyük bir rol oynamaktadır. Zemin alanında yapacağınız küçük bir dokunuş ile yaşadığınız ortamı hoş bir görünme kavuşturabilirsiniz. ” Bu küçük dokunuşu ne ile yapabiliriz ? ” diye soranlar için güzel bir önerimiz olacak.Zemin dekorasyonların vazgeçilmez unsurları kilim ve halılar, ile bu güzel dokunuşu yapacağız.

Zemin Dekorasyonu İçin Hangi Öğeler Ön Planda ?

Öncelikle zemin dekorasyonu hakkında kısa bir bilgi paylaşımda bulunalım. Zemin dekorasyonunda hangi öğeler ön plandadır, diye baktığımızda ilk sıralarda ; parke – seramik – kilim ve halıları görmekteyiz.

yeni sezon kilim modelleri

Bu ürünler arasında göz estetiğimize hitap eden evin çizgisi ile bir bütünlük sağlayacak olan ögeler arasından seçim yapabiliriz. Bu ögeler arasından seçim yaparken renk ve desen seçeneği konusunda evin genelinde hakim olan renk paletini göz önünde bulundurarak seçim yapmalıyız.

Zeminin güzel görülmesi için ilk adım olarak parke yada seramik arasında seçim yaptıktan sonra zeminin albenisini artırmak için için kilim yada halı arasında seçimler yapmaya başlıyoruz.

Kilimin Avantajları

Tercihinizi kilimden yana yapmayı düşünüyor ama bir türlü kilim alıp almamak konusunda kararsız kalıyorsanız, kilimin şu özellikleri karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

oturma odası için kilim
  • Halılar ile kilimleri karşılaştırdığımız zaman hem boyut olarak hem fiyat olarak kilimlerin daha cazip olduğunu söyleyebiliriz. Seçeceğiniz kilimin özelliği ve boyutuna göre fiyat değişikliği olacaktır.
  • Tercihinizi halıdan taraf yapmayı düşünmüyor, ama aynı zamanda zemin dekorasyonunuzu şık bir şekilde tamamlayacak bir üründe istiyorsanız, kilimler bu konuda size büyük bir zevkle yardım edecektir.
  • Kilimleri evinizin iç mekanında kullanabileceğiniz gibi dış mekanda da , balkon, teras gibi, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  • Temizlik konusuna değinecek olursak, günümüzde bir çok kilim çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilmekte.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yeni sezon kilim modelleri Zemin Dekorasyonuna Şık Bir Dokunuş için yorumda bulun

    Zemin Dekorasyonuna Şık Bir Dokunuş için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zemin Dekorasyonuna Şık Bir Dokunuş için ilk yorumu yapabilirsin.