Yatak Odası İçin Yatak Örtüsü Seçimi

Evimizde en huzur bulduğumuz dinlendiğimiz odaların başında yatak odaları gelmektedir. Yatak odasının daha dinlendirici, huzur verici bir ortam olması için seçtiğimiz tekstil ürünlerininde büyük bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz ? Özellikle de yatak örtüsünün payı oldukça büyük.

Peki, hem rengi ile hem de desen ile yatağınızın şık görünmesini sağlayacak bir taraftan da yatak odasında huzur verici bir atmosfer oluşturmaya yardımcı olacak yatak örtüsünü seçerken nelere dikkat edeceğinizi biliyor musunuz ?

Yatak Örtüsü Seçimi

👉 Yatak örtüsü modelleri arasından seçim yaparken , öncelikle yatak odanızın ışık miktarını göz önüne alın. Unutmayın, yatak odanızın aldığı ışık miktarı, yatak örtüsü renk seçiminde büyük bir rol oynamaktadır.

👉 Odanız aydınlık ve geniş bir mekana sahip ise renk seçiminde özgür sayılırsınız. Yatak odasının çizgisi ile muhteşem bir ahenk yakalayacak, odanın perdesi ve mobilyaları ile bir bütünlük oluşturacak olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

👉 Diyelim ki, yatak odanız fazla ışık almıyor, aynı zamanda odanın çizgisinde koyu renk hakim. Böyle bir çizgi için en uygununu açık renk ve desenli yatak örtüsü modelleri arasından seçim yapmak olacaktır.

👉 Yatak odanızda 4 mevsim fresh bir ambiyans oluşturmak isterseniz tercihinizi odaya bahar esintilerini yansıtacak olan çiçek desenli modeller arasından yapabilirsiniz.

yeni yatak örtüsü renkleri antrasit

👉 Tercihiniz yalın ve çağdaşlıktan yana ise renk konusunda tercihinizi gri renk ve tonlarından yana yapmanızı öneririz. Elegan ve dingin bir atmosfer oluşturmak içinde gri ve antrasit renkleri düşünebilirsiniz.

👉 Bu sezonun popüler renkleri nelerdir diye baktığımızda, yatak odalarını elit bir görünüme kavuşturacak olan mavi, lacivert ve antrasit renklerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu renkler ayrıca iyi bir uyku uyumanıza da yardımcı olacaktır.

marin temalı yatak örtüsü modelleri

👉 Stiliniz marin tarzına hitap ediyor ya da bu marin tarzını çok seviyorsanız, odanızda derinlik ve sonsuzluk hissi uyandıracak olan aynı zamanda yalın bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olacak mavi ve beyaz renkleri zarif bir şekilde kombinliyebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yatak örtüsü modelleri 2020 Yatak Odası İçin Yatak Örtüsü Seçimi için yorumda bulun

    Yatak Odası İçin Yatak Örtüsü Seçimi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yatak Odası İçin Yatak Örtüsü Seçimi için ilk yorumu yapabilirsin.