Trend Zemin Uygulamaları

Zemin uygulamaları, her dönem trend  modellerle her ne kadar güncellense bile asla vazgeçilmeyecek bir uygulamadır. Zemin uygulamaları ,bir evin veya herhangi bir mekanın gösterişini,  havasını  belirleyen en önemli yapıdır.Bunları belirleyen ise tarz , zevktir ve tercihlerdir.

Bir çok seçeneğe sahip olduğumuz zemin malzemeler var olup ,bu konuda çok şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz.Doğal taş mermerler, mozaik, porselen karo, fayans, seramik, epoksi. Laminant, kauçuk, ve üç boyutlu zemin kaplamalar günümüzde en trendler arasındadır.

Seçimlerimizi uygulamayı yapacağımız yere, ortama göre karar vermeliyiz.Yapacağımız doğru seçim sayesinde ortama farklı bir hava katabiliriz.Zemin uygulaması yapılacak mekana farklılık katmak istersek eğer bir çok alternatif bulundurmak mümkün.Zemin uygulaması yapılacak yerlerden bazıları olan;salonlar, balkonlar,teraslar banyolar,mutfaklar ve bahçelerin  bazı yerlerini kapsamaktadır.Ev dışında da bir çok yer ve mekanlarda da zemin uygulamasını görebiliyoruz.

Zemin uygulaması yapılacak yer salon ise ;dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Göz önünde  olan bir mekan olduğu için duvarlarla bir bütün olmasına dikkat edilmeli. Anca böyle görsel bir ortam yaratabiliriz.Bunu  tamamlayacak olan evin boyası ışıklandırma sistemi ve aksesuarlarda önemli rol oynamaktadır.zemin uygulaması yapılacak yer mutfak ise her açıdan temizliği kolay,leke tutmayan,her açıdan güven verebilen zemin kaplayıcılar tercih edilmelidir.

Mekanın diğer bölümü olan  balkon, bahçe ve teras gibi yerlerde ise kalite açısından daha yüksek seviyede olmasına dikkat edilmelidir.Bu mekanlar; yaz,kış ,soğuk sıcak her türlü eylemlere maruz kaldıkları için doğru seçim olabilmek adına kalite açısından iyi bir tercih olmalıdır.Bu mekanlarda dış açıdan bakıldığında muhteşem bir görüntü verebilmeli.

Zemin kaplama uygulamasında en çok işçiliğe ve emeğe bakacak olursak  banyolar ilk sırada karşımıza çıkmaktadır.Bunun nedeni sadece zemin değil farklı karelerde bile uygulamalara ihtiyaç duyarız.en son olarak trend olan üç boyutlu olan zemin kaplamalar çok tercihler arasında yer almaktadır.Bu tür tercihler yapılırken kişinin hayal dünyası,tarzı  veya farklı görüş açısından ilham alması, olağanüstü bir görüntü ortaya koyar.Her mekanı n farklı yapısını oluşturan zemin uygulamaları görsellik dışında kolay kulanım bakımından da tercih edilen bir nedendir.Bununla beraber daha birçok yeni  seçenek ve  yeni tasarımlar ortaya çıkarak trendler listesinde alternatif seçimler yapılmasına öngörülecektir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Trend Zemin Uygulamaları için yorumda bulun

    Trend Zemin Uygulamaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Trend Zemin Uygulamaları için ilk yorumu yapabilirsin.