” Terrazzo” Dekorasyonda Yeni Trend

Dekorasyon ve tasarım dünyasının yeni gözdesi ” Terrazzo”

Dekorasyon ve tasarım dünyasının yeni trendi olan ” Terrazzo”un 1500 yıllık bir geçmişi bulunmakta. Mermer parçaları ve çimentonun karışımından meydana gelen malzemeye Terrazzo ilk başlarda zemin kaplaması olarak kullanılmaktaydı. Gün geçtikçe kendisini yenileyip, geliştirerek kullanım alanını geliştirdi ve geliştirmeye de devam etmekte. İçinde kullanılan mermer boyutlarına ve renklerine göre farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Terrazzo’nun Kullanım Alanları

Mobilya Yüzeylerine Yeni Bir Dokunuş

Şimdilerde mobilya yüzeylerinde Terrazzo’nun izlerini görmek mümkün. Mutfak adaları, mutfak banyo tezgahları, sehpalar vb.

Dekorasyonu Tamamlayıcı Yeni Nesil Objeler

Ev dizaynı tamamlayan en önemli unsurlardan biri objelerdir. Evinizin dizaynı sıradanlıktan kurtarıp, modern bir dokunuş yapmayı planlıyorsanız Terrazzo objelerine bakabilirsiniz.

Zeminlere Modern Bir Yorum

terrazzo zemin kaplama

Yakın bir zaman dilimine kadar eski apartmanların hollerinde, cafe ve restoranların zeminlerinde görmeye alışkın olduğumuz Terrazzo , şimdilerde modern yorumu ile evimizin zeminlerinde. Zemin döşemenize farklı bir yorum, modern bir görünüme kavuşturmak isterseniz bu malzemeden yararlanabilirsiniz.

Duvarlarda Yeni Bir Estetik

banyo duvar kaplaması terrazzo

Yaşam alanlarımızda ıslak zemin diye konumlandığımız banyo ve tuvalet gibi alanların duvarlarında da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?





Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yeni nesil objeler ” Terrazzo” Dekorasyonda Yeni Trend için yorumda bulun

    ” Terrazzo” Dekorasyonda Yeni Trend için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ” Terrazzo” Dekorasyonda Yeni Trend için ilk yorumu yapabilirsin.