Stressiz Bir Ev Ortamı İster Misiniz?

Günümüz hayatında en büyük sorunların başında stres gelmekte. Yaşadığımız stresten dolayı hayatımızda bazı hastalıklarla karşılaşabiliriz. Hem sağlığımız açısından hem de hayatımızın kalitelisini artırmak adına stresten uzak durmaya, stressiz bir hayat yaşamaya gayet etmeliyiz.

Elbette ki günlük rutimizde insanlar ile kurduğumuz ilişkilerden kaynaklı, işten, trafikten dolayı strese girebiliyoruz. Önemli olan bu durumu en aza indirmek. Peki, ama nasıl ? Günün sonunda eve geldiğinizde sizi hem ruhen, hem de bedenen rahatlatacak bir ortam üzerinizdeki stresi atmanıza yardımcı olacaktır. Evinizin enerjisini artırarak hem günün yorgunluğunu dışarı da bırakmış olursunuz, hem günün geri kalan kısmını ve yeni bir güne daha pozitif, daha enerji ve daha mutlu başlayabilirsiniz. Şuan aklınızdan peki, stressiz bir ev ortamını nasıl oluşturabilirim, diye geçirdiğinizi varsayıp, hemen bir kaç öneride bulunalım.

Dekorasyon, Renk, Işık, Ses Gibi Etkenler Evinizin Atmosferini Etkiler

Evinizin çizgisinde uygulayacağınız birkaç basit dokunuş ve uygulama ile dinlendirici, huzur verici ve mutlu bir mekan oluşturabilirsiniz. Özellikle yatak odanızın dekorasyonu ve atmosferi ruh halinizi ve uykunuzu etkiler. Bu nedenle mümkün oldukça yatak odanızı dizayn ederken natural ve sizi dinlendirecek renkleri tercih edin.

Stresten Uzak Rahatlatıcı Bir Oturma Odası

oturma odası duvar renkleri okyanus rengi

Çoğu kişilerde küçük alanlar kaygı oluşturabiliyor. Alanda boş yer açmak mümkündür. Mesela oturma odanızda boş alan oluşturmak için öncelikle odada kullanmadığınız, boş yere yer kaplamayan eşyaları çıkartarak işe başlayabilirsiniz. Oturma odasını ferah bir görünüme kavuşturmak için duvarlar için açık ve ferah renkler tercih etmelisiniz. Mesela oturma odası duvar rengi için okyanus rengini tercih edebilirsiniz. Şarj cihazlarınızı, kumanda, cep telefonu ve tableti bırakmak için dekoratif raflardan yararlanabilirsiniz.

Dinlendirici Huzur Verici Bir Yatak Odası İçin

huzur verici yatak odası dekorasyonları

Günün yorgunluğunu üzerimizden atıp, yeni bir güne daha pozitif ve enerji dolu başlamak ve rahat bir uykuya dalmak için solu yatak odamızda alırız. Bu açıdan buranın dekorasyonu bir tık daha fazla önem taşımakta. Huzur verici rahatlatıcı bir ortam oluşturmak için yatıştırıcı renklerden yararlanmalısınız. Yatak odanızda elektronik eşyalara yer vermeyin.

Evde Stressiz Bir Ortam Oluşturmak İçin

✔ Göz yormayan huzur verici bir ortam için loş ışık tercih edin.

✔ Canlı çiçekler ile evinizde bahar esintilerine yer verin.

✔ Ferah ve huzur verici bir ortam için açık renkleri tercih edin.

✔ Hem ruhunuzu dinlendirmek hem de evinizin doğal ve mis gibi kokması için çiçekli kokulardan ve bitkisel yağlardan yararlanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. huzur verici yatak odası dekorasyonları Stressiz Bir Ev Ortamı İster Misiniz? için yorumda bulun

    Stressiz Bir Ev Ortamı İster Misiniz? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Stressiz Bir Ev Ortamı İster Misiniz? için ilk yorumu yapabilirsin.