Pantone 2021 Yılının Rengini Açıkladı

Her yılın Aralık ayında olduğu gibi, bu Aralık ayında da Pantone 2021 yılın rengini açıkladı. Renk kartelası konusunda bir dünya markası olan Pantone 2021 yılın rengi olarak Ultimate Grey ve Illuminating ( gri ve sarı ) seçti.

Yeni yılda dekorasyondan modaya birçok alanda hem dayanıklılık hem hem de umut veren renkler olarak belirlenen Ultimate Grey ve Illuminating renk ikilisini göreceğiz.

Değişik unsurların birbirini desteklemek için nasıl bir araya geldiği vurgulayan bu birbirinden bağımsız iki renk , önümüzdeki yılın Pantone rengini atmosferinin en iyi şekilde ifade ediyor. Pantone bu iki rengi şu şekilde tanımlıyor. Kaya gibi sağlam, pratik aynı zamanda sıcak ve iyimser, bu sene yani 2020 senesinde yaşadıklarımızın özeti olan bu iki renk geçtiğimiz yıl klasiğe dönmeyi tercih eden renk endüstrisi Pantone, yeni yılda, yeni ve modern bir karar almaya çalıştıklarını göstermeye çalışıyor.

Illuminating yani sarı rengi ile güneşten ilham alıp, Ultimate Grey ile melankolik gri ile ikilinin hislerimize hislerimizi dile getirdiğini söyleyebiliriz.

Hatırlayacağınız üzere gri rengi ve tonlarını daha önce birçok kez farklı renkler ile kombinlenmişti. Grinin en güzel kombinasyonuna milenyum pembesini gösterebiliriz. Önümüzdeki yıl griye eşlik edecek olan sarı rengi, özellikle Z kuşak olarak tabir ettiğimiz yeni nesil ilk başlarda bu renge pek sıcak bakmasa da , kreatif ifadelerinde sık sık yer vermelerinden dolayı hızlı bir şekilde trendler arasında yer almaya başladı.

Pantone Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laura Pressman, ” ister salgınla ilgisi olsun, ister dünyadaki ayaklanmalar ile ilgili olsun , bu çok farklı zaman dilimine geçerken, geleceği hayal etmeye çalışıyoruz. ” ifadelerini kullanarak seçimlerinin temelini anlattı.

Sevgili okurlarımız , 2021 yılın trend rengi olan Ultimate Grey ve Illuminating ( gri ve sarı ) rengi ikilisini yaşamakta olduğumuz mekanlara nasıl yansıtabileceğiniz konusunda dekorasyon trend önerilerini öğrenmek için takipte kalın. 😉

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pantone 2021 Yılının Rengini Açıkladı için yorumda bulun

    Pantone 2021 Yılının Rengini Açıkladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pantone 2021 Yılının Rengini Açıkladı için ilk yorumu yapabilirsin.