Oturma Odası Dekoru İçin Yeni Fikir

Her ne kadar yaşam alanlarımızın kalbi mutfak olsa da, göz bebeği oturma odasıdır. Başta aile bireylerin ortak kullanım alanı olan oturma odaları, artık günümüzde yakın dostlarımızın, arkadaşlarımızın ve komşularımızı ağırladığımız, kahve eşliğinde derin sohbetlere daldığımız alan olmayı başladı. Durum böyle olunca da zaman zaman oturma odası dekorasyonlarında yeniliğe gitme ihtiyacı duyuyoruz.

Sevgili arkadaşlar, sizlerde bizim gibi bugünlerde oturma odanızda yenilik yapma aşamasında yeni fikirler arıyorsanız, bu konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz. Birazdan oturma odası dekorasyonunuzun konforunu üst seviye taşıyacak hem aile bireylerinizi, hem de konuklarınızı son derece sıcak , samimi bir ortamda karşılamanıza yardımcı olacak şuan için mevcut olan fikrinizi değiştirecek olan dekorasyon önerilerini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Oturma Odanızı Daha Renkli ve Eğlenceli Hale Getirmeye Hazır mısınız ?

Şuan için oturma odanızın mevcut görünümünün enerjisinin düştüğünü hissediyor, cansız ve hareketsiz bir atmosfere sahip olduğunu düşünüyorsanız, hem odanızın enerjisini yükseltmek hem kendi enerjinizi yükseltmek için odaya biraz renk katmanın zamanı gelmiş demektir. Küçük dokunuşlar ile oturma odanızı yenilemek için oturma odası aksesuarlarından yararlanabilirsiniz. Mevcut olan oturma grubunuzu yeni bir görünüme kavuşturmak için koltuk örtülerinden yararlanabilirsiniz.

Modern Tarzdan Hoşlananlar İçin

Dekorasyon çizgisini yakından takip edip, evinize yansıtmayı seviyorsanız, son derece şık aynı zamanda modern bir çizgiye sahip bir konsept oluşturabilirsiniz. Yeni konsepti oluşturmak için yapmanız gereken öncelikle sezonun yeni akımlarını incelemek. Zevkinize hitap eden noktaları not almak ve son olarak dekorasyon alanınızdaki zevkinizi de işe katıp, yaşam alanınıza yansıtmak olacaktır.

Etkileyici Köşeler Oluşturmanın Tam Zamanı !

Yaşam alanında ortak alan olarak kullanmakta olduğunuz oturma alanını oldukça etkileyici bir kurgu oluşturmak için şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Öncelikle ferah ve aydınlık bir atmosfer oluşturun. Oturma alanınız size ve sevdiklerinize huzur vermeli. Etkileyici köşeler oluşturmak için odanızın fiziksel özelliğine göre, pencere kenarında güzel bir kahve köşesi oluşturabilirsiniz. Televizyon keyfinizi daha eğlenceli ve rahatlatıcı bir zaman dilimine çevirmek için masaj yapan televizyon koltuğuna odada yer verebilirsiniz. Mekanda şık aydınlatmalar tercih ederek odanın albenisi artırabilirsiniz.

Zarif Bir Dokunuş

krem rengi koltuk takımı

Zarif bir dokunuş ile oturma alanınızı zarafetini artırabilirsiniz. Mekanın zarafetini artırmak için yalın bir oturma planı oluşturabilirsiniz. Tıpkı, yukarıdaki bu görselde olduğu gibi. Görselde görüldüğü üzere oturma grubunda tercih krem rengi koltuklardan yana yapılmış. Orta alana şık ve kullanışlı bir orta sehpa yerleştirilmiş. Sizde de son derece zarif bir oturma alanı oluşturulmamış mı ?

Dekoratif ve Şık Dokunuşlar

Evinizin dekorasyonu etkileyici bir şekilde dekore etmek için yapmanız gereken dekoratif bir oturma planı oluşturmak olacaktır. İhtiyacınız olan diğer bir unsur ise zevkinize ve tarzınıza hitap eden mobilya alıp, dekoratif bir şekilde odaya yerleştirmek olacaktır. Güzel bir kış oturma odası dekoru için şu öneriyi sizlerle paylaşabiliriz. Mobilyalarınızı açık tonda tercih edip, zemine tüylü bir halı serebilirsiniz. Görsel bir estetik oluşturmak içinde bir iki tane küçük kış dekorasyonuna hitap eden ev süsüne yer verebilirsiniz.

Farkınızı Konuşturun

farklı oturma odası dekorasyon örnekleri

Şuan için odanızda mevcut olan mobilyalarınız size sıkıcı gelmeye başladıysa ve en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorsanız dekorasyon alanındaki farkınızı ve zevkinizi gözler önüne serecek olan modern ve görsel mobilyalara göz atma zamanı gelmiş, demektir. Farkınızı, tarzınızı ve zevkinizi yaşadığınız alana yansıtmak için canlı yaz renklerini koyu renkler ile kombinleyip zarif bir şekilde oturma odanıza yansıtabilirsiniz.

Tercihiniz Gelenekselden Yana mı ?

Benim tercihim genelde klasik çizgiden , geleneksel tarzdan yana diyorsanız oturma alanınızı dekoratif ve çekici hale getirerek, görenleri etkileyebilirsiniz. Bu konuda size ilham vermesi için küçük bir öneriyi buraya bırakalım. Oturma alanızı küçük bir saray yavrusuna çevirmek için tavan dekorasyonunuzu süsleyin. Alanda açık tonları tercih edin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. beyaz oturma odası dekorasyonu Oturma Odası Dekoru İçin Yeni Fikir için yorumda bulun

    Oturma Odası Dekoru İçin Yeni Fikir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Oturma Odası Dekoru İçin Yeni Fikir için ilk yorumu yapabilirsin.