Öğrenciler İçin Dekorasyon Önerileri

Yaşamakta olduğumuz bu pandemi süreci bizim hayatımızı sekte uğrattığı gibi, çocuklarımızın hayatını da sekteye uğratmakta. Yaş grubuna göre parkta, kreşte , okulda zaman geçirmeleri gerekirken, maalesef pandemiden dolayı evde vakit geçirmek zorunda kalıyorlar.

Bugünlerde eğitim sürecini evde geçirmek zorunda kalan çocuklarımıza yardımcı olmak adına özellikle ders çalışma ortamlarını daha verimli hale getirmemiz gerekir. Çocuklarımızın daha sağlıklı ve verimli bir şekilde derslerine çalışabilmeleri için nasıl bir çalışma ortamı oluşturmak gerektiği konusunda İç Mimar Eda Yürenk Odabaş, önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Uzaktan Eğitim Görmekte Olan Öğrenciler İçin Dekorasyon Önerileri

uzaktan eğitim gören çocuklar için dekorasyon önerileri

Duvar Rengi

Çocuğumuzun çalışma alanını yada çalışma odasını dekore etmek için duvarlardan başlayabiliriz. Duvar boyası rengi seçerken sakin ve dikkat dağıtmayan renkler seçmeliyiz. Kum beji – krem tonları – şeftali – pembenin pastel tonları – açık mavi ve yeşilin tonları.

Dikkat Dağıtıcı Nesneleri Ortadan Kaldırın

Genelde ders çalıştığı ortamda bulunan bazı oyuncaklar, çocuğunuzun dikkati dağıtabilir. Biran oyuncağa kayar ve dersi bırakıp, oyun oynama isteğine kapılabilir. Bunun önüne geçmek için oyuncakları odanın bir kenarına yerleştirip, dersin bittikten sonra buradan istediğin oyuncağı alabileceğini söyleyebilirsiniz.

Çalışma Masası

Çocuğunuz gönlünce rahat bir şekilde ders çalışmasına yardımcı olacak , çalışma masasını seçerken, üzerin, yeri geldi mi rahatça çizip, resim yapabileceği, yüzey temizliği kolay olacak bir çalışma masası tercih etmelisiniz. Çalışma masasının odadaki konumuna gelecek olursak ; odada cam varsa masa ona göre konumlanmalı. Camdan gelen ışık bilgisayar ekranına yansımamalı. Ders çalışma sırasında gözü dışarıya kayıpta dışarıyı izlememeli.

Aydınlatma Nasıl Olmalı ?

Çocuklarımızın çalışma odasını düzenlerken önemli olan kriterlerden biri de aydınlatmadır. Ders çalışma sırasında çocuğunuzun gözünü rahatsız edip yormayan, gün ışığına en yakın aydınlatmalar tercih edilmeli. Işık doğrudan çocuğun gözüne gelmemeli. Ders çalıştıkları alana gölge oluşturmayacak şekilde dolaylı aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Tercihinizi masa lambasından yana kullanacaksanız, çocuğunuzun beğeneceği bir abajur tercih etmelisiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. uzaktan eğitim gören çocuklar için dekorasyon önerileri Öğrenciler İçin Dekorasyon Önerileri için yorumda bulun

    Öğrenciler İçin Dekorasyon Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Öğrenciler İçin Dekorasyon Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.