Odanıza Göre Perde Modelleri

Dekorasyonun en göz alıcı tamamlayıcı ürünleri arasında perde modelleri yer almaktadır. Perdeler bir taraftan odanın en güzel aksesuarı olurken, bir taraftan da dekorasyona renk ve hareket katmakta. Zevkimiz ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda perde çeşitleri arasından seçim yaparak odanın dekorasyonu tamamlıyoruz. Peki, hangi odaya hangi perde modeli daha güzel gider ? Gelin, bu sorunun cevabını görseller eşliğinde verelim.

Odalara Göre Perde Seçimleri

Tül perde, kumaş perde, son dönemlerin en çok tercih edilen, zebra perde ve stor perde modelleri arasından bazen seçim yapmakta zorlanabiliyoruz. Binlerce perde çeşitleri arasından seçim yaparken bazı kriterleri göz önünde tutmakta fayda var. Birkaç kriteri hemen sizlerle paylaşalım.

📌 Kullanılacak odanın fiziksel özelliği

📌 Odanın stili

📌Pencerenin büyüklüğü

📌 Kullanım kolaylığı

📌 Gün ışığının odaya yansıma açısı

Tül perde, mekanik perde ve kumaş perde olarak üç gruba ayırabiliriz. Şimdi gelen üç grupta topladığımız perde modellerini odalarımızdaki yansımalarını görelim.

Salon İçin Perde Önerisi

salon dekorasyonu için perde modelleri

Evin özel olan alanların başında salon gelmektedir. Değerli misafirlerimizi ağırladığımız salonlarımızın dekorasyonuna ayrı bir önem gösteririz. Özel olan bu alan için nasıl bir perde tercih edebiliriz ? Salon için perde seçerken , salon mobilyaları ile ahenk içinde olmasına dikkat edilmeli. Salonunuzun dizaynında spor ve sade bir çizgi hakim ise tercihinizi soft, krem, pastel renkte kumaş fon perde düşünebilirsiniz.

Yatak Odası İçin Perde Seçimi

yatak odası için perde modelleri

Bize ait özel alan olan hem dinlenme hem de uyku alanı olarak dizayn ettiğimiz yatak odası için hem huzur verici hem de hafif loş yada karanlık bir ortam oluşturulmalıdır. Böyle bir ortam oluşturmak için ışık aynı zamanda ses geçirmeyen kalın astarlı karartma perdelere bakabilirsiniz. Astarlı karartma perdelere alternatif olarak koyu renk stor perde düşünebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. salon dekorasyonu için perde modelleri Odanıza Göre Perde Modelleri için yorumda bulun

    Odanıza Göre Perde Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Odanıza Göre Perde Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.