Mutfak Dekorasyonları

Mutfak denildiğinde, annelerimizin, kadınların zamanının  çoğunu geçirdiği yer olarak hemen aklımıza gelir. Bir ev alınırken veya yeni bir ev yapılırken öncelikle mutfağın büyük ve kullanışlı olmasına dikkat edilir.Herkes büyük bir mutfağa sahip olmak ister. Bazıları da  çok büyük bir mutfağa sahipken bazıları da küçük mutfağını nasıl daha kullanışlı hale getiririm derdinde.

Kullandığınız mutfağın kullanışlı olmasını yapacağınız tercihler  belirler.mutfağın yapısına göre dizayn edilmeli ona uygun dolap veya raflar seçilmeli.Böylelikle daha fazla kullanılacak  yer açabiliriz.mutfak dekore edilirken dolap düzeniyle ,şekliyle, modeliyle ve tabi ki rengiyle alakalı doğru tercihler verilmelidir.Mutfak dekore ederken bir çok mutfak çeşitleriyle karşılaşırız.

Mutfak dolapları çeşitlerinden bazıları şunlardır; tek duvar tipi modeli, iki taraflı mutfak tipi modeli, l tipi mutfak modeli,U tipi mutfak modeli,3.yarımada mutfak tipi ve son olarak Amerikan tipi mutfak olarak görülebiliyor.mutfak tipi dışında dolap için kullanılan marangoz malzemeleri de önemlidir. Zira mutfak evin en çok iş gören, bir çok koku ve neme maruz kalan bölümüdür. Mutfağımızı dekore ederken çok amaçlı dolaplar tercih edilmelidir.Mutfağı küçük olanlar için ise dolap içlerinin çok amaçlı olması gerekir.Bunun dışında küçük mutfağa sahip kişiler duvarlarını da farklı değerlendirebilirler.

Mutfaklara bakıldığında sade, şık ve zarifliği ifade eden beyaz rengin ne kadar fazla kullanıldığını görebiliyoruz. Mutfak dolabının beyaz olması durumunda , beyaz  bir renk veya açık olan bir renkte boya kullanıldığında, mutfağın asil bir görüntüye bürünmesini sağlayacaktır. Mutfağın modern bir görüntüye sahip olması için herkesin beyaz renk kullanması gerekmez tabi. Her insanın farklı bir renk zevki olduğunu biliyoruz. Mutfak dekorasyonlarındaki  renk çeşitliliği de bunu  ispatlamakta.Ama bizim bu konudaki önerimiz mutfağa uyum içinde olması gereken bir dolap rengi ve duvar boyasının seçilmesi.Mutfağın şık  görüntüsünü sağlayan dolaplar dışında,  zemin kaplama rengi ve mutfak giriş kapı rengi de   çok önemlidir.Ayrıca küçük mutfağa sahip kişiler sallanılabilen kapı tarzında bir tercih yapabilirler.Mutfak dekore edilirken beyaz renk dışında koyu gri renginin de  kullanılması tavsiye edilir.

Parlak koyu gri rengindeki mutfak dolapları da çok estetik ve modern tasarımı yansıtacaktır.mutfak kapı  dolaplarını  seçerken tercihiniz büyük kapılardan olmalıdır.Bu mutfağınızın özel bir tasarım olarak görünmesini sağlayacaktır.Mutfak dekorasyonlarında son nokta olarak beyaz eşyalar yer alır.Beyaz eşyaların,mutfak dolaplarıyla uyum içinde olması gayet önemlidir.Yoksa estetik ve modern yapmaya çalıştığımız güzelim mutfak dekorasyonumuzun tüm ambiyansını  alıp götürebilir.

bütün ince ayrıntıları ve özel püf noktaları dikkate alarak yaptığımız muhteşem dekorasyona artık sahipsiniz.modern, tarz ve çok amaçlı tasarladığınız mutfağınızda daha fazla zaman geçirmek isteyeceksiniz.Sevdiklerinize güzel sunumlar hazırlayıp onları mutlu ederken,sizde modern dekore edilmiş  mutfağınızda bir huzurlu kahve içebilirsiniz.Çünkü  mutfağınızdan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mutfak Dekorasyonları için yorumda bulun

    Mutfak Dekorasyonları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mutfak Dekorasyonları için ilk yorumu yapabilirsin.