Mobilya ve Dekorasyonda Feng Shui Sanatı

İnsanoğlu 3.000 seneden ardından hanelerini ve bürolarını süslediklerini, dekore ettiklerini ve değişik tarzlar yaratmaya çalıştıklarını biliyoruz. Hal bu tür olunca bu alana kendisini adayan eksperlerin olması da kaçınılmazdı. Her ülkenin değişik anane ve tarzları olsa da, öncelikle Çin’de meydana çıkan Feng Shui sanatı dünya genelinde benimsenmiş durumda. Son zamanlarda fazlası dekorasyon eksperi, tasarımcılar ve iç mimarlar bu tekniği biliyor ve ona göre seçimler yapıyorlar.

Feng Shui Sanatı Nedir?
Fenk Shui, genel olarak belirli bi mekandaki enerjiyi meydana çıkarmak ve bu enerjiyi dengelemek yerine ispatlanmış çalışmalar yapmış tek kavramdır ve sanattır. Bu bölgede sarf edilen Feng Shui yöntemleri sanat olarak kabul ediliyor. Feng’in emeli sıhhatli ve özgür ortamlar oluşturabilmek. Hasılı size mobilya ve dekorasyon önerileri sunuyor.
Çincede Feng yel, Shui ise sıhhat manasına gelmektedir. Sanatın genel olarak emeli tabiatı tam anlamıyla kavramak, enerjileri meydana çıkarmak ve sıhhatli ortamlar yaratmak. Hanelerimizde, ofislerimizde ve tertip eden her bölgede bu sanatı kullanabiliriz.

feng shui ev dekorasyonu renkleri

Feng Shui Sanatını Nasıl Uygularım ?
Feng sanatının birçok ilkeleri vardır. Biz tekilce konumuz olan mobilya ve dekorasyon açısında inceleyeceğiz.
Fazlalıklardan kurtulun
Mobilya ve dekorasyona değin fazlalık ne varsa kurtulun. Lüzumsuz ürünler karmaşıklığa sebep gerçekleşir ve olumlu enerjinin meydana çıkmasını engeller. Buda sizde külfet, gerilim ve huzursuzluk gibi meseleleri yaratabilir. Neyi nereye koyacağınızı bilin. Mobilyalarınızı nereye koyduğunuz çok önemlidir.

İçeri girdiğinizde alanın serbest ve ferah dolaşılabilir olması size ferahlık hissi verecektir. Böylece psikolojik yönden olumlu neticeler alacaksınız.
Hangi Rengi Nerede Kullanacağınızı Bilin
Her rengin kendisine kalifiye karşı tarafa hissettirdiği mana vardır. Bilmeyenler için kısaca açıklayalım.

-Kırmızı: Kırmızı her vakit kuvvetli tek renk olarak kabul edilir. Bunun yanında zenginlik, lüks, sevgi, aşk, tutkuyu ve uyarılmayı delegasyon eder.
– Turuncu: Aktifliği, girişkenliği ve neşeyi delegasyon eder.
– Sarı: Her ne kadar göz yorucu olsa da mutluluğu ve gülen yüzleri delegasyon eder. ( klavyelerimizde ki emojilerin sarı olduğundan anlayabiliriz)
– Mor: Sakinleştirici, yatıştırıcı, maneviyatı delegasyon eder.
– Yeşil: Değişim büyüme esneklik hissi verir.
– Mavi: Güvenirlik ve hürmet hissi verir.

yeni dekorasyon akımları feng shui

Onarımları ve düzenlemeleri hadise hatıranda yapın
Onarılacak ya da düzenlenecek yerleri şipşak onarın. Sorunlu, göze batan, girintili ve çıkıntılı ürünler, duvarlar size her vakit olumsuz enerji verir.
Çiçek ve nebatları arttırın
Ofisleriniz de tespit edilen çiçeklerin miktarını çoğaltmak performans hızınızın yükselmesine yardımcı olur. Tabiatta sebep özgürsek bulunduğumuz yerde de öyle hissetmemize sebep olur. Bunun yanında bulunduğumuz ortamlarda çiçek nebat bulundurmak sıhhat yönünden de önemlidir.

Aynalar yerleştirin
Aynalar ortamlara olumlu enerji yayar. Bu sebepten abartmamak şartıyla bulunduğunuz ortamlara ayna yerleştirebilirsiniz.

Mobilya ve başka ürünlerin keskin köşelerinden kaçının

Herhangi bir kazaya neden olmaması için bilhassa mobilya seçiminde keskin olmayan henüz yuvarlak köşeli ürünler seçmeye itina gösterin. Yuvarlak köşeli ürünlerin daha çok emniyet hissiyatı verdiğine inanılıyor.
Feng Shui’nin sanatı bu şekilde. Peki siz neler düşünüyorsunuz?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. feng shui ev dekorasyonu renkleri Mobilya ve Dekorasyonda Feng Shui Sanatı için yorumda bulun

    Mobilya ve Dekorasyonda Feng Shui Sanatı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mobilya ve Dekorasyonda Feng Shui Sanatı için ilk yorumu yapabilirsin.