Küçük Salon Dekorasyonu

Salon bir evin en önemli yeri diyebiliriz. misafirlerimizi ağırladığımız, günün yorgunluğunu üzerimizden attığımız yerdir. en önemlisi bütün aile bireylerini aynı yerde toplayan evin en çok kullanılan bölümüdür aslında . Herkes büyük ve zevkine göre döşemek istediği  bir salon hayali kurar.Fakat her zaman bu şartlarda bir yer bulmak mümkün olmuyor.Her ne kadar bu durum şartlara bağlı olsa  da kendimiz şık rahat bir ortam  yaratmalıyız.

Küçük de olsa salonumuz yapacağımız dekorasyonlarla çok büyük bir salon havası yaratabiliriz.bunlar için bir çok alternatifler bulunmaktadır.bunlardan en önemlisi;salonun boyası .küçük salona sahip kişiler açık renk kullanarak evi biraz daha fazla büyük gösterebilirler tabi tavanı da aynı tonda boyalamak şartıyla.

Küçük salona sahip isek, kesinlikle büyük mobilyalardan uzak durmalıyız. Biraz daha ufak mobilya ve çok amaçlı televizyon ünitesi tercih edilebilir. Evin boyası gibi koltuk, halı ve diğer parçaların da açık tonda olmasına özen gösterilmelidir.Bu çok farklı bir kombinasyon  ortamına dönüşecektir.Ve salon olduğundan daha fazla büyük görünecektir. Ayrıca gereksiz eşyalar bulundurmak da sosyal kullanım alanını azaltacağından,az ve öz seçimler yapılmalıdır.örneğin; yemek masasına uygun yer ayrılmalı, giriş çıkış yerleri aktif olacak şekilde eşya yerleşimi yapılmalı, aldığımız eşyaların ayaklı olması salonu bir tık daha fazla geniş olmasını sağlayacaktır.

Küçük salon düzenlerinde ufak tefek hileler kullanılabiliyor.Mesela bir iki belirlediğimiz bir bölüme ayna yerleştirmek çok mantıklı bir salon büyütme yöntemidir.Bunu bir çok mimar  da kullanmakta ve önermektedirler.

Ayna ışığı biraz uzak gösterecek ve geniş bir algı oluşturacaktır.Salonu büyük göstermeğe çalışırken,kendi tarz ve zevkimizden de uzaklaşmamaya çalışın.Hem kendi stil ve tarzınızı yaratabilir,en trend tasarımla evi dizayn edebilir ve muhteşem bir salona kavuşmuş olarak hayatımıza devam edebiliriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Küçük Salon Dekorasyonu için yorumda bulun

    Küçük Salon Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Salon Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.