Küçük Odayı Nasıl Büyük Görünebilir ?

Oturma odanız, yatak odanız yada salonuz küçük ise, birkaç dekorasyon uygulaması ile odanızı son derece konforlu ve rahat bir hale getirebileceğiniz gibi olduğundan da büyük gösterebilirsiniz. Nasıl mı ? Ayrıntılar bu konumuzda 😉

Küçük bir odaya sahip olanlar bilirler, küçük odaların dekore etmesi zor gibi görünmektedir. Aslında birkaç dekorasyon uygulaması ve küçücük dekorasyon hileleri ile küçük odaları büyük göstermek çok kolay !

4 Adımda Küçük Odayı Büyük Göstermenin Yolları

İlk Adım : Ebat ve Ölçü

Odanız için mobilya eşya seçerken ebatlarına dikkat edin. Unutmayın, büyük ebatlı eşyalar, odanızı daha da dar görünmesine neden olacaktır. Mümkün oldukça ebat olarak odaya uygun, kullanışlı ve konforlu mobilya be eşyalar seçmeye özen gösterin.

küçük oturma odası için dekorasyon örnekleri

İkinci Adım : Bir Takım Algı Oyunları

Varsayalım ki odanız dikdörtgen şekilde ama küçük bir alana sahip. Bu alanda yapmanız gereken kısa kenarlarda yatay çizgili açık bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Odanız kare yada tavanı alçak mı ? O zaman şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz. Perdelerinizi mümkün oldukça tavana yakın takın.

Üçüncü Adım : Geçirgen ve Şeffaf

Odanızın mümkün oldukça ferah ve aydınlık göstermek için gün ışığının geçirgenliğini engellemeyecek cam, şeffaf akrilik mobilyalar tercih edebilirsiniz. Odanızı daha geniş göstermek için açık raf sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

küçük salon dekorasyon fikirleri

Son Adım : Düzen + Depolama Alanları

Her alanda olduğu gibi küçük alanlarda düzen oldukça önemlidir. Küçük alanlarda mümkün oldukça düzenli alanlar oluşturun. Mekanda depolama alanları oluşturmak için çok fonksiyonlu mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. küçük oturma odası için dekorasyon örnekleri Küçük Odayı Nasıl Büyük Görünebilir ? için yorumda bulun

    Küçük Odayı Nasıl Büyük Görünebilir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Odayı Nasıl Büyük Görünebilir ? için ilk yorumu yapabilirsin.