Köşe Takımı Salonunuzla Uyumlu Olmalı

Salon alanınızı zarif ve şık bir şekilde dizayn etmek için göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler var. Bu kriterlerin arasında ilk sırada oturma grupları gelmekte. Eğer oturma grubunda tercihinizi köşe takımından yana yapacaksanız, şunlara dikkat edin.

Şimdilerde salon dizaynında konforu ve rahatlığı sağlamak için en çok tercih edilen oturma grupları arasında köşeli koltuk takımları gelmekte. Tercihinizi bu üründen yana yapmayı düşünüyorsanız, bazı noktaları göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Köşeli Takım Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

köşeli koltuğu alırken nelere dikkat edilmesi gerekir

✔ Alanınıza Uygun Boyutta Mobilya Seçin

Almayı düşündüğünüz köşeli takım, boyut açısından salonunuza uygun olmalıdır. Doğru mobilyayı seçmek için öncelikle köşe takımını salonun hangi bölümüne yerleştireceğinize karar verin. Ardın o bölümün ölçüsünü alıp, o ölçülerde bir mobilya tercih edin.

✔ Malzeme Kalitesine Dikkat

Alacağınız ürünü uzun süre gönül rahatlığıyla kullanabilmek için koltuğun iskelet malzemesi ve kumaşını iyi öğrenin. İskelet açısından dayanıklığı iyi bilinen malzemeler arasında ceviz – kaygın – gürgen – çam yer almakta. Kumaş seçimini ise daha sık dokunan bir kumaş türü olan tay tüyü kumaşını tercih edebilirsiniz.

✔ İhtiyacınızı Göz Önünde Bulundurun

yataklı köşe takımları

Evde, odada fazladan depolama alanı oluşturmak adına köşe koltuk takımınızın alt kısmını depolama alanı olarak kullanabileceğiniz ürünlerden yana tercihinizi yapınız. Ekstra bir yatak için açılıp kapanabilir koltukları tercih edebilirsiniz.

✔ Renk Seçimini Es Geçmeyin

kahverengi deri köşe takımı modelleri

Duruşu ve stili kadar koltuğun renk seçimi de oldukça önemlidir. Düşündüğünüz renk paletine uygun seçeceğiniz tonlardaki mobilya hayalini kurduğunuz odayı gerçeğe dönüştürecektir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. köşe takımı salon dekorasyonu Köşe Takımı Salonunuzla Uyumlu Olmalı için yorumda bulun

    Köşe Takımı Salonunuzla Uyumlu Olmalı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Köşe Takımı Salonunuzla Uyumlu Olmalı için ilk yorumu yapabilirsin.