Kış Dekorasyonuna Yakışacak Kozalak

Mevsime hitap eden dekorasyonlar ile evlerimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz. Fazla bütçemizi zorlamadan birkaç malzeme ile evimizi güzelleştirecek kendin yap fikirlerini hayata geçirmeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Malumunuz sonbahar mevsimine girmiş durumdayız. Sonbaharın dışında bizi birde kış mevsimi beklemekte. Her iki mevsimde de rahatlıkla evimizin dekorasyonunda ne kullanabiliriz diye , düşünüp çevreye şöyle bir göz atarken, gözümüze iki mevsime de çok yakışacak kozalaklar gözümüze ilişti.

Kozalaktan neler mi yapabiliriz ? Birçok şey yapmak mümkün. Bunları yapmak için önce kozalakları küçük bir işlemden geçirmekte fayda var ? ”Nasıl bir işlem” mi ? Kozalakları fırınlandırmak gibi. Hemen anlatıyorum.

Kozalak Nasıl Fırınlanır ?

Gerekli Malzeme Listesi 📌

📌 Fırın tepsisi

📌 Gazete kağıdı

📌 Alüminyum folyo

📌 Sirke

📌 Tabi ki kozalak

Hazırlanışı

📌 Öncelikle kozalakları 30 dakika sirkeli suda bekletiyoruz. Böcek ve pisliklerden arındırmak için sabunlu su ile yıkayıp, kurutuyoruz.

📌 Kalın bir gazete kağıdının üzerine kozalakları dizip, bir gece iyice kurumaya bırakıyoruz.

📌 Fırın tepsisinin içerisine alüminyum folyoyu yerleştiriyoruz. İyice kuruyan kozalakları belirli aralıklar ile diziyoruz.

📌 Fırını 120 dereceye getirip 1 – 2 saat fırınlıyoruz. İstediğiniz görüntüyü elde ettikten sonra fırından çıkartabilirsiniz.

📌 Kozalakların yanmaması için sürekli yüzlerini çevirin.

📌 Fırından çıkarttıktan sonra 1 saat hiç ellemeyin . Soğumaya bırakın.

📌 1 saatin sonunda hayal gücünüzü ve el becerinizi konuşturarak istediğinizi yapabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kozalaklar nasıl fırınlanır Kış Dekorasyonuna Yakışacak Kozalak için yorumda bulun

    Kış Dekorasyonuna Yakışacak Kozalak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kış Dekorasyonuna Yakışacak Kozalak için ilk yorumu yapabilirsin.