Kedi Sahipleri Dekorasyon Fİkri

Bu  evreni  her ne kadar insanlar ele alıp yönetmeye çalışıyor olsa da, bizlerle bu evrende  aynı atmosferde, aynı havayı soluyan ve  hayatını sürdürmeye çalışan canlıları unutmamak gerekir .Hayatımızın her yerinde farklı şekilde yer alan ama asla vazgeçilmeyen canlılardan olan, küçük sevimli dostlarımız vardır. Evde hayvan beslemek aslında her birey için sosyal bir sorumluluktur Hangi hayvani seçip sahipleneceğimiz bize kalmış  bir seçenektir. Ama genellikle etrafımıza baktığımızda en çok,kedi, köpek, kuş gibi  insan sevgisi ve dost canlısı  hayvancıklarımız  yer almaktadır.Ama iyi bir gözlemci olan bir birey,  kedilerin sevimliliği dışında ne kadar çılgın ve deli bir yapıya sahip olduğunu görecektir.Kediler masum bakışlı sevimli yapısı ve uyurken insana verdiği samimi hırlamasıyla evde beslemekten  asla vazgeçilmeyecek  bir canlıdır.

Bu durumda;   onunda   rahat etmesi ve ihtiyaçlarını gidermesi  için bir takım gereksinimleri olacaktır.K edi besleyen bireyinde işini kolaylaştıracak bir çok tasarımlar mevcuttur.Bizim için de sevimli kedimiz içinde ev  dekor edilirken en doğru tercihler yapılmalıdır.İşte o tasarım malzemeleri; kedi yatağı, kedi tuvalet kabini, kedi oyun alanı, kedi evi, kedi tırmanma ve dolanma merdivenleri, kedi dinlenme alanı gibi…

Gerçek bir kedi seveni , kedisinin bütün ihtiyaçlarını  ve rahatını sağlamakla yükümlüdür.Bu sadece kedi için değil bütün hayvan besleyen bireyler için de geçerlidir.kediler için özel tasarlanmış yataklar mevcuttur. Günlük uyku ihtiyaçlarını karşılayacağı birkaç köşeye konulacak evler satın alınabilir.kediler dışarı çıkma  eylemleri olur genellikle, ev bir daire ise bu kediler için biraz sıkıntı yaratabilir. Ama bu  sıkıntının önüne geçmek adına  tasarlanmış; kedi tırmanma,dolanma ve oyun alanları dekorasyonları bulunmaktadır.Bu dekorasyonları evin kapı üzerlerine dizayn edilebilirsiniz.Bu tasarımı tavana da yerleştirebilir ve kedinizin kalite zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.Kedi besleyen bir çok arkadaşların aslında şikayetçi olduğu konulardan bir tanesi ,kedinin tuvaletinin koku yapması.

Bir çok kedi tuvaletleri ve kumu bu kokuyu saklayamıyor.Bunun için kedi tuvalet ve kumu bu durumu  tam olarak önleyememektedir..Genellikle koku yüzünden bu  tuvalet eşyasını  balkona koymayı tercih ediyoruz. Kışın böyle bir seçeneğimiz olmuyor maalesef.Bunun gibi bir sorunu ortadan kaldırmak için tuvalet kabinleri üretilmiştir.bu tasarım bu ;birkaç bölmeden oluşarak, bu kötü koku sorununu çözmüş oluyor.

bu tasarımı alarak kediniz için de kendiniz için de çok iyi bir iyilik yapmış olacaksınız.Evcil hayvan besliyorsunuz ,onların evde rahat ve sizinle eşit şartlarda olmasına özen göstermelisiniz.Evde beraber uyum içinde bir yaşam sürdürmek için  ona göre ev dizayn edilmelidir.Kedinizin evdeki diğer eşyalara zarar vermemesi içinde uygun mobilyalar, uygun halılar ve dayanıklı  zeminler tercih edilmelidir.Ve tabi ki temizlik konusunda rahatlık sağlayacak ürünler seçmelisiniz.Kedinizle  daha konforlu ve rahat  bir hayat sürdürmek size kalmış.kediniz için yaptığınız bu düzenlemeler onu ne kadar sevdiğinizin belirtisi olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kedi Sahipleri Dekorasyon Fİkri için yorumda bulun

    Kedi Sahipleri Dekorasyon Fİkri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kedi Sahipleri Dekorasyon Fİkri için ilk yorumu yapabilirsin.