Göz Alıcı Yemek Odası Dekorasyonuna Sahip Olmak mı İstiyorsunuz ?

Göz estetiğine hitap eden, zarif, ışıltılı aynı zamanda aynı zamanda davetkar bir yemek odası dizaynı için Yemek Odası Dekorasyon Fikirlerimize göz atabilirsiniz.

Yemek Odası Dekorasyonu Evinizdeki her odanın çizgisi kadar yemek odasınında kendi has bir çizgisi ve tarzı vardır. Yemek odası tanzim etmek isteyenlerin ilk olarak nereyi hangi odayı yada kısmı yemek odası olarak kullanmak istediklerine hüküm vermeleri gerekir. 

Hüküm mertebesinden ardından program yapılacak yerin planımı için o bölgeye makul tarzda mobilya ve aksesuarlar ile hoş bir yemek odası planımı hazırlanabilir. Yemek masası üstünde aydınlatma önemlidir. Zira odak yemek masası olmalıdır. Başka bölümlerin çok aydınlatılmasına gereksinim yoktur. İyi aydınlatma verecek tek avize ile ortamı daha aydınlık şeklinde kullanılmasını sağlar. Mesela iyi aydınlatma gerçekleştiren küre şeklinde tek lamba ile hoş manzara elde edilebilir.

Masa ve Sandalye Seçimi

beyaz yemek masası takımı

Masa ve sandalye tercihleri tarzınıza makul tek masa ile ona makul sandalyeler ile takımı tamamlayın. Sandalyelerinizi süslü baston şeklinde yada pelüş döşeme, minder kaplama gibi bitirici eşleştirme yapabilirsiniz. Ayrı olarak şeffaf iskemle seçenekleri de mevcuttur. Tarz tek manzara elde eder iken çocuklarınız varsa olabilecek kirlenmeler için silinebilirliği ile temiz tek görüntü oluşturabilirsiniz. Donuk renkte duvarlar ile parlak tek masa ve toprak renkli perde sistemleri ile mükemmel tek karışım uygulanabilir. Elinizde sahip olunan ahşap tek masanız var ise yada ahşap masaları seçenek ediyorsanız rustik tarzda oturmak için kütük tarz yaratılabilir.

Oturma yerlerine yastık, minder gibi eklerle yumuşak tek seans sağlayabilirsiniz.Yemek odalarınızı ferah tek oturma alanına da çevirebilirsiniz. Silinebilir kumaşlı köşe koltuk takımı ile meydana ahenkli tek masa getirilerek icabında makul sandalyeler ile toplu yapılabilir.  Tam ters renkler kullanarak da vakitsiz tek renklendirme yaparak çağdaş tek hava katabilirsiniz.

Ahşap tek masa ile beyaz renkte sandalyeler ortama ahenk sağlayacaktır. Katlanabilir masa seçimleri de odaları ufak olan ve çok yerleri olmayan haneler için idealdir.

Yemek Odası Aksesuarları

modern yemek odası aydınlatma

Yemek odasının rahatlığının yanında göze hoş görünebilecek aksesuarlar kullanarak odanıza hareket katmak iyi bir fikir olabilir. Masanızın üstüne tarzınıza makul kavanoz aksesuarları güzel görünüme sebep olacaktır. Rustik tarzda tek yemek odası düzenlediyseniz masanızın üstüne cam çiçeklik ile kır çiçekleri koyarak ortamı güzelleştirebilir ve kır havası verebilirsiniz.

Aydınlatma aksesuarı olarak ağacı hatırlatan süsleyici avizeler bulabilir ve kahverengi tonlarda tek perde ile rustik havayı yakalayabilirsiniz. Kare şekilli piknik havası veren örtüler ve üstüne derince tek kasede sunulan meyve ile güzel tek manzara sağlar ve duvara eklenmiş süslü tabaklar ile mum şeklindeki lambaları ile mum ışığını akla getiren avize ile sevgi dolu bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Ahşap masa ve sandalye tercihinizde odanıza renk katarak hareketlilik vermek için renkli örtü, çiçeklik, perde avize gibi aksesuarlar seçenek edilebilir. Fakat renk ile ilgili abartıya kaçınmamalıdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yemek odası dekorasyon fikirleri Göz Alıcı Yemek Odası Dekorasyonuna Sahip Olmak mı İstiyorsunuz ? için yorumda bulun

    Göz Alıcı Yemek Odası Dekorasyonuna Sahip Olmak mı İstiyorsunuz ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göz Alıcı Yemek Odası Dekorasyonuna Sahip Olmak mı İstiyorsunuz ? için ilk yorumu yapabilirsin.