Görülmeye Değer En İlginç Evleri

Dünyanın dört bir yanından sıra dışı ev mimarisi yapılarını sizler için derledik. ”Vay be ! ne mimariler varmış ” dedirtecek dünyanın en ilginç evlerini görmeye hazır mısınız ?

Çaydanlık Ev

çaydanlık ev ilginç mimariler

Dünyanın en ilginç evleri arasında ilk olarak ABD’nin Washington da bulunan çaydanlık şeklinde tasarlanmış olan çaydanlık ev ile başlayalım.

Uçan Daire Ev

dünyanın sıra dışı mimarisi uçan daire ev

İkinci ev olarak yine ABD’nin Tennessee eyaletinde bulunan uçan daireden esinlenerek tasarlamış uçan daire eve bakalım. Bu mimari yapı 1970 yılında yapılmış. Evin içine, açılıp kapanabilen alt kapak ve merdivenlerden girilmekte.

Tuvalet Ev

sıradışı mimariler tuvalet evi

Şimdide Güney Kore’ye uzanıyoruz. Güney Kore de bulunan bu tuvalet evi gündem yapan görünümünün yanı sıra dünyadaki ilk ve tek tuvalet ev olma özelliğini taşıyor.

Baloncuk Sarayı

baloncuk sarayı nerede

Şimdide rotamızı Fransa’ya çeviriyoruz. Orijinal adı Le Palais Bulles olan olarak bilinen Baloncuk Sarayı, Fransa’nın Akdeniz kıyısında yer almakta. Pierre Cardin ve mimar Antti Lovag tarafından 1980 başlarında tasarlanmış. Sarayın ilginç özellikleri arasında yuvarlak odalar ve dönebilen zemin yer almakta.

Fallingwater

dünyanın en ünlü evi fallingwater şelale ev

Dünyanın en ünlü evini görmeye hazır mısınız ? Fallingwater ( Şelale Ev ) , yapısında ünlü mimar Frank Lloyd Wright imzası yer alıyor. Bu mimari yapı, insanın doğa ile ahenk içinde yaşamasını temsil etmekte.

Ev Tepetaklak

ilginç mimariler tepetaklak ev

İlk bakışta bu evde bir terslik var, yada ev tersine dönmüş, diyebileceğimiz sanat eserini görmekteyiz. Tepetaklak evi, Kuzey Almaya da yer alan bina sanatçıları Klaudiusz Golos ve Sebastian Mikiciuk tarafından yapılmış.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. baloncuk sarayı nerede Görülmeye Değer En İlginç Evleri için yorumda bulun

    Görülmeye Değer En İlginç Evleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Görülmeye Değer En İlginç Evleri için ilk yorumu yapabilirsin.