Genç Odasını Nasıl Dekore Edebilirim?

Oturma odası, salon, yatak odası derken sıra gençlerin odasına geldi. Sizlerde bugünlerde bizim gibi ” genç odası nasıl olmalı ? ” ” Nasıl bir genç odası dekorasyonu yapabilirim ? ” diye düşünüyorsanız, birazdan paylaşacağımız genç odası dekorasyon fikirleri sizlere ilham verecektir.

Duvarlardan Başlıyoruz

Bir odanın görsel açıdan estetiğini artıran, enerjisini yükselten unsurlardan biri duvar dekorasyonlarıdır. Farklı bir duvar dekorasyonu uygulaması yaparak, duvarlarınıza hareketlilik kazandırabilirsiniz. Mesela, duvarı iki ayrı renkte boyayabilirsiniz. Beyaz duvarın üzerine farklı bir renkte boya ile şerit çizerek, duvarın görünümünü değiştirebilirsiniz.

Farklı Bir Yatak Seçebilirsiniz

Sıra dışı bir uygulama yapmak istiyorsanız, işe yatağınızı değiştirmekle başlayabilirsiniz. Normal bir karyola yada baza yerine paletlerden yapılmış bir yata tercih edebilirsiniz. Yatak başlığını ferforje tercih edip buraya yastıklar yerleştirip çok amaçlı bir kullanım amaçlı bir yatak başlığı elde edebilirsiniz.

Petekli Duvar Rafları

genç odası duvar raf modelleri

İster kitaplarınızı yerleştirmek için, ister bazı kişisel bakım ürünlerinizi elinizin altında bulunması için ve odaya da görsel bir estetik katması için petek duvar raflarından yararlanabilirsiniz. Odanızda farklı bir atmosfer oluşturmak için bakımı kolay bitki saksıları yerleştirebilirsiniz.

Çalışma Masası Konumu

Verimli bir çalışma alanı oluşturmak için masanın odadaki konumu son derece önemlidir. Hem gün ışığından fazlaca yararlanmak için hem de daha verimli çalışmak için çalışma masasını pencere kenarına konumlayınız.

Farklı Aydınlatmalardan Yararlanın

genç odası aydınlatma fikirleri

Odanızın fiziksel özelliğine göre farklı aydınlatma araçlarından yaralanabilirsiniz. Mesela odanız büyük ve geniş ise, duvar apliklerinden, ledli tavan aydınlatmalarından yararlanabilirsiniz. Çalışma masası için küçük boyutlardaki masa lambalarını tercih edebilirsiniz.

Tekstil Ürünleri

Rahat bir uyku uyumak için nefes alabilen, cildinize yumuşak bir dokunuş yapacak nevresim takımı, uyku setlerini tercih etmelisiniz. Odanızın büyüklüğüne göre dekoratif bir halı tercih edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. genç odası aydınlatma fikirleri Genç Odasını Nasıl Dekore Edebilirim? için yorumda bulun

    Genç Odasını Nasıl Dekore Edebilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Genç Odasını Nasıl Dekore Edebilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.