Film Tutkunları İçin Ev Dekorasyonu

Evde sinema keyfi yapmaya hazır mısınız ? Malumunuz yaşamakta olduğumuz pandemi sürecinde dolayı sık sık gittiğimiz sinema salonlarına hasret kaldık. Vizyondaki filmleri artık dijital ortam üzerinden evde seyreder hale geldik. Peki, sinemaya gidemiyoruz diye, sinema keyfimizden geri mi kalacağız ? Tabi ki , hayır ! Biz sinemaya gidemiyorsak, sinemayı evimize getiririz. 😉

Cipsler alınsın, içecekler hazırlansın, mısırlar patlatılsın, sağlıklı atıştırmalıklar masadaki yerini alsın, birazdan film başlıyor. Evet kolları hemen sıvayıp, evimizde güzel bir sinema ortamı kurmaya başlıyoruz.

Evde Sinema Dekorasyonu

Evde film keyfinizi bambaşka bir boyutta taşıyacak yaratıcı sinema dekorasyon fikirleri.

evde sinema odası kurmak

Evinizde tam bir sinema modu oluşturmak için koridorunuzu sinemanın girişi gibi dizayn edebilirsiniz. En sevdiğiniz filmlerin afişlerini güzelce çerçevelettirip koridorun duvarlarına asabilirsiniz. Dilerseniz afişleri olduğu gibi de duvara yapıştırabilirsiniz.

evde sinema odası

Televizyon odanızda birkaç küçük değişiklik yaparak güzel bir sinema alanı oluşturabilirsiniz. Bu konuda size ilham vermesi açısından birkaç küçük öneride bulunalım. Oturma grubunuzu televizyonun tam karşısına konumlayın. Seyir sırasında ortamın loş olması için led tavan aydınlatmalarından yararlanabilirsiniz. İçecek ve yiyeceklerinizi bırakmak için ihtiyacınız doğrultusunda bir orta sehpa işinizi görecektir.

bahçede sinema keyfi

Açık havada film seyretmenin keyfi de bir başka ! Dev bir televizyon ekranı, yere serilmiş kilim, üzerinde birkaç tane yumuşak yastık, mekanı aydınlatan ledli fenerler eşliğinde bahçede, terasta kimi zaman tek başınıza kimi zaman sevdiklerinizle birlikte sinema seyretmenin keyfi paha biçilmez.

mini sinema odası

Evinizin boş bir odasını sinema salonu olarak değerlendirmeyi düşünüyorsanız, belli başlı birkaç tane malzemeye ihtiyacınız olacak ;

  • Kaliteli bir ses sistemi
  • Projektör
  • Loş bir aydınlatma
  • Konforlu koltuklar
  • Orta sehpa

Herkese Keyifli Seyirler…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. evde sinema salonu örnekleri Film Tutkunları İçin Ev Dekorasyonu için yorumda bulun

    Film Tutkunları İçin Ev Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Film Tutkunları İçin Ev Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.