Fark Yaratacak Fonksiyonel Çözümler

Mimar Serhan Gürkan tarafından , bir matematik çözer gibi her mekan için farklı bir çözüm üreten bir evin dizaynı sizler ile paylaşmak istiyoruz. Etiler’de bulunan bu mekan, sadece kolonları kalacak şekilde kabuğundan sıyrılmış, yeni bir kimliğe kavuşmuş bir evden kesintileri sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Evinizin bir bölümünde yada tamamında değişiklik yapmayı düşünenler için ilham vereceğini düşündüğümüz bu evin dekorasyonundan birkaç ayrıntıyı sıcağı sıcağına sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Evin yeni mimari projesini incelemek üzere salona doğru bir giriş yapıyoruz. Salonun kapısından içeri girer girmez bizi, gri ve sarı tonların hakim olduğu dairesel formlar karşılamakta.

sarı puf modelleri

Salon için mobilya tercihi B&B Italia markasından yana yapılmış. B&B Italia marka Naoto Fukasawa dizaynı Grande Papilio sarı koltuklar, yine aynı markanın Antonio Citterio tasarımına ait Arne kanepe Mozaik tercih edilmiş. Salonda yer alan lambader Philippe Starck tasarımı olan Diseno’dan. Puf tay derisinden , özel olarak yaptırılan dairesel halı ise Stepevi ait.

Salondan yemek odasına doğru ilerlediğimizde ise bizi damarları arasında kurşun dökülerek endüstriyel bir atmosfer oluşturan doğal meşe tablayı tutan metal ve mermer ayaklara sahip masa ve özel yapım bank karşılamakta.

çağdaş yemek odası dizaynı

Yemek odası dekorasyonunda yer alan sandalyeler ve şamdan Hay markasının Diseno ‘dan, aydınlatma ise Delightful aydınlatma ise Archive’den alınmış. Yemek odasının zemine şöyle bir göz attığımızda ise inek derisi postların serili olduğunu görmekteyiz.

evde meditasyon odası dekorasyon örnekleri

Şimdide evde en huzur verici ortamlardan biri olan meditasyon odasını ziyaret edelim. Şunu rahatlıkla diyebiliriz ki, meditasyon odasında sadece gerekli olan yerleştirmeler bulunmakta. Meditasyon odasında sıcak bir atmosfer oluşturmak için ahşap zemin kaplama tercih edilmiş.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sarı gri salon dekorasyonu Fark Yaratacak Fonksiyonel Çözümler için yorumda bulun

    Fark Yaratacak Fonksiyonel Çözümler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fark Yaratacak Fonksiyonel Çözümler için ilk yorumu yapabilirsin.