Evinizi Tazelemeniz İçin 3 Adım

Pandemi sürecinin devam ettiği bugünlerde evimizde geçirdiğimiz zaman dilimini daha da verimli hale getirmeye ne dersiniz ? Nasıl ki bedenimizin, zihnimizin ve ruhumuzun zaman zaman arınmaya ve tazelenmeye ihtiyacı var ise, yaşadığımız mekanlarında arınmaya ve tazelenmeye ihtiyacı var. Birkaç küçük adım ile evinizi fazlalıklardan arındırabilir, taptaze bir atmosfere kavuşturabilirsiniz.

3 Adımda Evinizi Tazelemenin Yolları !

📌 Yeni Yerleşim Alternatifleri Deneyin

evi yenilemenin yolları

Evinizin düzenini belirli aralıklar ile yeni uygulamalar yaparak, mekanlarınızın ambiyansını değiştirebilirsiniz. Mesela oturma odası ya da salonu ele alalım. Bu odada yer alan oturma grubunun yerlerini değiştirmek, odanın atmosferini değiştirmek için yeterli olacaktır. Bazen tekli koltukların yönünü bile değiştirmek odada farklı bir görünüm oluşturacaktır. Yatak odasında küçük bir dokunuş yapmak için yatağınızın yönünü değiştirebilirsiniz.

📌 Home Ofis

evde verimli çalışmak için öneriler

Yaşadığımız süreci göz önüne aldığımızda birçoğumuz işi evden yürütmek zorunda. İşlerimizi daha aktif ve düzenli bir şekilde ilerletmek için evde verimli bir çalışma alanı oluşturmak gerekir. Evde verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için kendinize gün ışığı alan bir mekan seçin. Öğle aralarında mutlaka mekanınızı havalandırın. Mekanınızı ofis moduna bırakmak için birkaç aksesuara yer verebilirsiniz.

📌 Arınma ve Düzen Zamanı

Birçoğumuz yoğun iş temposundan, şehir hayatının stresinden dolayı evdeki hakimiyeti çoğu zaman kaybedebiliyoruz. Hazır bugünlerde evde fazla zaman geçiriyoruz, bir takım olaylara el atarak, evimize yeni bir düzen getirebiliriz. Mesela bir haftalık arınma ve düzen çizelgesi oluşturarak her gün bir alanı düzenleyebiliriz. Alanları düzenledikçe kullanmadığımız eşyaları alanlardan çıkartıp, alanların daha iyi nefes almasını sağlayabiliriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ev dekorasyon örnekleri Evinizi Tazelemeniz İçin 3 Adım için yorumda bulun

    Evinizi Tazelemeniz İçin 3 Adım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evinizi Tazelemeniz İçin 3 Adım için ilk yorumu yapabilirsin.