Evinizi Minimalizm Akımıyla Dekore Et

Konfor, ferahlık , aydınlık üçgeni ile minimalizm dekorasyonu !

Bugünlerde popülerliğe doğru ilerleyen minimalizm akımı ile evinizin mekanlarını dekore etmeye ne dersiniz ?

Minimalizmin temel kavramı arasında mümkün oldukça az ürün kullanılıp, son derece sade ve şık bir dekorasyon oluşturmaktır. Başta evlilik hazırlığı içerisinde olanlar olmak üzere, şuan için mevcut olan evinin dekorasyonunda yenilik yapmayı planlayanlar için oldukça iyi fikirler sunmakta. Evinizin odalarına ve kendinize nefes alınacak alanlar oluşturmaya hazır mısınız ?

Evimizin alanlarına bu akımı aktarmak için şunları göz önünde bulundurmak gerekir.

Gösterişsiz ve Sofistike Detaylar Ön Planda

Öncelikle arkamıza güzelce bir yaslanıp, derin bir nefes alıp, kendimizi keşfetmeye başlayalım. Kendimize şu soruyu soralım. Evimizde neyi yada neleri görmek bizleri mutlu eder. Örneğin ; duvarlarda daha az tabloların bulunduğu, odalarda yeteri miktarda bibloların bulunduğu daha düz desenlerin belki de desensiz ürünlerin yer aldığı sade ve sofistike detayları sizleri mutlu edecektir.

minimalizm ev dekorasyonu

Minimalizm de Renkler Çok Önemli

Bu akımın en önemli noktalarından biri renklerdir. Özellikle nötr tonlar kilit noktadır. Nötr renklerin kilit nokta olmasının nedeni , insan ruhuna iyi gelmesidir. Bu renklerin yanı sıra sıcak, siyah ve beyaz renkleri de kullanabilirsiniz. Örneğin evinizi genelinde veya bir alanı daha ferah bir görünüme kavuşturmak için gri tonunu, sarı, pembe yada lila ile kombinleyebilirsiniz.

minimalist dekorasyon

Sanatsal Parçalara Yer Verin

Şimdi sırada aksesuar seçimi var. Duvar ve tv ünitesi seçiminden başlayalım. Sadeliği korumak adına duvar ünitesi için aksesuar seçimi yaparken mümkün oldukça yalın, basit, sade renklerin hakim olduğu desenleri olmayan aksesuarlar seçmeye özen gösterin. Bu akım için geçerli sayılabilecek detaylar arasında sanatsal parçalar yer almakta. Sanatsal parçalar arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken ne tür bir parça istediğinizdir. Seçiminizi mümkün olukça yalın – çağdaş – fütüristik soyut kavramlar üzerinden dizayn edilmiş parçalar seçebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. minimalizm ev dekorasyonu Evinizi Minimalizm Akımıyla Dekore Et için yorumda bulun

    Evinizi Minimalizm Akımıyla Dekore Et için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evinizi Minimalizm Akımıyla Dekore Et için ilk yorumu yapabilirsin.