Evinize Doğallık Katacak 4 İpucu

Evinize doğallık katmak istiyorsunuz fakat bir türlü nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizin işinize yarayabilir.

Evinize doğallık katmak istiyorsunuz fakat bir türlü nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizin işinize yarayabilir.

Her geride bıraktığımız gün, her ürün süratle gelişerek ve değişerek hayatımıza giriyor. Daha doğrusu bazı kişiler doğrulusunda bu ürünler hayatımıza sokuluyor hem de zorla! Uygulanan reklamlar, stratejiler, viral reklamlar, bilinçaltı oyunları boşa olmasa gerek ! Gün geliyor o ürüne gereksinimiz olduğunu bize inandırıyorlar. Mobilya sektörü içerisinde aynısı şey geçerli. Her geride bıraktığımız gün değişik mobilyalar, aksesuarlar ve dekorasyon inovasyonları çıkıyor.

İlk çıktığında beğenmediğimiz bu ürünleri ardından ne hikmetse hanemize sokuyoruz. Zira öyle olması gerekiyor. Bazı kişiler fonda öyle olması için çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalar tarafında bilinçaltımıza hükmediyorlar.

Bu mevzu ile ilgili daha fazla söylenecek, yazılacak ve karalanacak cümlelerimiz olsa da verilmek dilenen mesajın alındığını düşünülerek den lafı çok uzatmadan konumuza geliyorum.

Üretici firmalar ürünlerinin seri üretimde olmasını ve en kısa vakitte en çok ürünü üretmeyi hedeflerler. Hal bu tür olunca gördüğümüz fazlası  mobilya gerçekte çöp ! İstisnalar hariç tabi ki de… Bi yandan çağdaş çağa ayak uydurmaya çalışırken tek yandan da eskiye dönüp doğallığı arıyoruz. Bu görsellerden ardından eminim ki; rengarenk mobilyaları unutup, rengarenk ev dekorasyonlarını aklınızdan silip, bundan sonra doğallığı ve aslınıza dönmeyi isteyeceksiniz.

İşte Doğallık Yayan Mükemmel Ham Ağaç Mobilyalar!

doğal ahşap masa tasarımları

1- Kuşkusuz ki görüntü kalitesinin kaynağını; fonda yatan el emeği, alın teri ve işçilikten alıyor! Öyle basit değildir ham ağaçtan mobilya üretmek! Ver parayı al suntayı; çoklu kesime gir ölçüleri dilimlensin, kıyı bantlama bantlasın, delik makinesi delsin, ver montaja sonrasında paketlemeye al sana mobilya ürettik! Öyle bi dünya yok! Mobilya yapıyorum diyorsan ellerinle işleyeceksin o ağacı !

priz saklama kutusu

2- Bir miktar çağdaş, bir miktar doğallık. Biraz çağdaş, birazda tabii olsun istemiş yapmış arkadaş. Gayet hoş olmuş. Çiçekli haşereli bi şeylerdense ağaçtan olsun 🙂 Yaratıcı ve etkin tek ürün.

3- Çıkma odun parçalarından dahi uygulanabilecek tek ürün. Dağda bayırda karşılaştığımız, yol kenarlarına atılmış o ağaçlardan yapılmış tek ürün. Tek gereksiniminiz olan; ağaç, armatür avize ve halat.

farklı ahşap şifonyer modelleri

4- Farklı tek sanat yapıtı, el emeği, göz nuru, işlemeli şifonyer ve aynasını andıran ürün.Son zaman trend olmaya başlayan ağaçtan masalar; kafeler, restoranlar, lokantalar gibi bütün mekanlarda görmeye alıştık gibiyiz.

Bulunduğu ortamın havasını, görselliğini değiştirdiğine kimse itiraz edemez. Ağaçtan masalar, kalifiye tek dekorasyon için, değişik tek bölge yaratmak için birebirdir.

Peki Nerelerde Kullanabiliriz Bu Masaları ?

Ağaçtan masaların kullanım kısmı epey fazladır. İsterseniz hanenizde dahi kullanabilirsiniz.  Ayrıca varsa kafeteryalar, restoranlar, lokantalar gibi yerlerde kullanmanız işletmenin marka imajını değiştireceğinden kuşkunuz olmasın! Masa olsun fakat ağaçtan olsun Biliyoruz sizde sıkıldınız teneke lavabolardan, kötü renkli mermerlerden, granitlerden… O vakit ağaçtan lavabo fikrini değerlendirmenizi öneririz. Masalar uygulanan ürüne, işçiliği yapmış ustaya ve kişilerin hayal gücüne göre değişebilir. Hayal gücünüz, ustanız, ürününüz sağlamsa ağaçtan masa inşa etmeyi mutlaka denemelisiniz.


Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ahşap mobilya dekorasyon örnekleri Evinize Doğallık Katacak 4 İpucu için yorumda bulun

    Evinize Doğallık Katacak 4 İpucu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evinize Doğallık Katacak 4 İpucu için ilk yorumu yapabilirsin.