Evi Canlandıracak Salon Aksesuarları

Hazır yeni yıla girmeye çok kısa bir süre kalmışken, şöyle salonunuzun atmosferini değiştirip yenileyecek birkaç küçük dokunuş ve değişim yapmaya ne dersiniz ? Yeni salonunuza kavuşmak için öyle büyük paralar harcamanıza gerek yok desem, sanırım konumuz biraz daha dikkatiniz çekecektir. 😉

Öyle çabuk büyük harcamalar yapmadan küçük ama etkili dokunuşlar yaparak, bir taraftan salonunuzda yılbaşı konsepti oluşturmuş olursunuz, bir taraftan da salonunuzu yeni bir imaja kavuşturmuş olursunuz. Bu yeni imajı oluşturmak için birçoğunuzun da aklından geçtiği gibi mumlardan, aynalardan, aydınlatmalardan, objelerden ve son dönemlerde oldukça trend olan metal aksesuarlardan yararlanacağız. Yapmamız gereken tek şey şey salonumuzun çizgisini göz önüne alıp, buna uygun salon aksesuarlarını seçmek olacaktır. Bu konuda sizlere ilham vermesi adına, birkaç öneriyi hemen buraya bırakıyoruz.

Salon Aksesuarlarında Yeni Trend

Şöyle bir yeni salon aksesuar tasarımlarına baktığımızda tel ve metal aksesuarların oldukça trend olmaya başladığını görmekteyiz. Özellikle tel panolara ilgi gün geçtikçe artmakta. Tel panoları odada farklı şekilde kullanarak, odanızı farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Mesela, tel panoyu duvarınızda yada masada kullanmayı tercih ederek modern bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Mekanınıza kendi ruhunuzu yansıtmak için şöyle bir konsept yapabilirsiniz. Tel panoların içerisine fotoğraf yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz sarmaşık dalları yerleştirip, olaya farklı bir yorum katabilirsiniz.

Göz Alıcı Duvarlar İçin Kanvas Tablolar

5 parçalı kanvas tablo modelleri

Duvar dekorasyonun vazgeçilmez unsurları arasında tablolar büyük bir rol oynuyor. Duvar dekorasyonun görünümünü değiştirmek için duvarda asılı bir sanat eseri veya ölümsüzleştirdiğiniz bir anın fotoğraf karesi olması yeterli oluyor. Salonunuzun çizgisi ile ahenk sağlayıp, duvar dekorasyonunuzun albenisini artıracak birçok alternatif mevcut. Bu alternatiflerden biri de kanvas tablolardır. İster tek parça, ister birden fazla parçadan oluşmuş, kanvas tablolar duvarların ambiyansını değiştirmek için yeterli oluyor. Romantik, modern yada daha farklı bir atmosfer oluşturmak için kanvas tablonuzu seçin ve salonunuzun en güzel duvarına asın.

Salonunuz Bohem Tarzında Mı ?

salon aksesuarları dekoratif mumluk

Salonunuz tarzı ister bohem olsun, isterse farklı bir tarz olsun, salon aksesuarlarınız ile ahenk oluşturacak renklerden mumluklar tercih ederek mekanda farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Salonunuzun enerjisini bir tık daha yükseltmek için dilerseniz mistik kokulara sahip mumlar tercih edebilirsiniz. Salon çizginizi bohem çizginize taşımak isterseniz de değişik ebatlarda birkaç tane mumu salonda istediğiniz bir köşeye konumlamanız yeterli olacaktır. Mekanda biraz daha farklı bir dokunuş yapmak isterseniz de orta sehpanın bir kenarına küçük mumluklarınızı yerleştirebileceğiniz metal yada ahşap bir tabak kullanabilirsiniz.

Salonunuz Geleneksel Bir Tarza Mı Sahip ?

Salonunuz geleneksel yada klasik bir tarza sahip ise salon aksesuarlarında tercihinizi seramik salon aksesuarlarından yana yapabilirsiniz. Mekanı daha elegan göstermek için seramik bir vazo tercih edebilirsiniz. Elit bir görünüm oluşturmak için orta masa yada sehpanın üzerine bir kase yerleştirebilirsiniz. Kase yerine dilerseniz şık bir bardak altlığı yada mum niyetine kullanabileceğiniz seramik aksesuar tercih ederek odanın havasını değiştirebilirsiniz. Geleneksel tarza modern bir dokunuş yapmak isterseniz de renkli seramik tabakların içine çiçekler yerleştirebilirsiniz.

Ev Aksesuarların Vazgeçilmezi

salon için parçalı ayna modelleri

Dekorasyon ile yakından ilgileneler iyi bilirler, dar, küçük veya tam aydınlık olmayan mekanları aydınlatmak , büyük göstermek ve mekana derinlik kazandırmak için değişik formlara sahip aynalardan yararlanır. Son dönemlerde salon aksesuarları arasında parçalı ayna modelleri oldukça büyük bir ilgi görmekte. Sizde evinizin salonuna çağdaş bir çizgi oluşturup elit bir görünüme kavuşturmak için metal çerçevelere sahip modern formda bir ayna tercih edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. salon için parçalı ayna modelleri Evi Canlandıracak Salon Aksesuarları için yorumda bulun

    Evi Canlandıracak Salon Aksesuarları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evi Canlandıracak Salon Aksesuarları için ilk yorumu yapabilirsin.