Evdeki Kötü Kokuları Gidermek İçin

Rutin olarak yapacağınız temizlik sayesinde evinizde istenmedik kokuları giderebilirsiniz. Peki, evimizin farklı yerlerinde oluşan kötü kokuları gidermek için neler yapabiliriz? Bu sorunun yanıtı için aşağıda yer alan evdeki kötü kokuları gidermek için pratik çözüm yollarına başvurabilirsiniz.

Yemek Kokularını Gidermek İçin

Kızartma esnasında oluşabilecek kokunun önüne geçmek için kızartma yağının içerisine bir sap maydanoz atarak kokuyu azaltabilirsiniz. Diyelim ki bugün menüde balık var. Balıkları bir güzel kızarttıktan sonra, bir tencerenin içerisinde sirke ve su ekleyip kaynatarak, balık kokusunu giderebilirsiniz.

Mutfak Dolabında Oluşan Kokular İçin

Bir çay tabağının içerisine un , hardal veya kokulu sabun bırakabilirsiniz. Mutfak dolabı ve çekmecelerinin içini temizleyip kokuları gidermek için ispirtolu su ile silebilirsiniz.

Buzdolabı Kokularını Gidermek İçin

buzdolabı kokusunu gidermek

Buzdolabı kokusu içerisinde oluşan kokuları önlemek için bir kasenin içerisine eşit miktarda sirke ve karbonat bırakıp, kaseyi buzdolabına yerleştirin. Peyniriniz kokmaya başladıysa, peynir kabının içerisine kekik bırakabilirsiniz.

Çöp Kokusunu Gidermek İçin

Çöp kutusunun içerisine eşit miktarlarda karbonat ve kabartma tozu serpiştirin. Çöpte oluşan kokuyu gidermenin diğer bir yolu ise tuvaletler için hazırlanmış olan koku gidericilerini kullanabilirsiniz.

Banyo ve Tuvaletteki Kötü Kokuları Gidermek İçin

Tuvalette kötü koku nasıl giderilir

Evde en hijyen olması gereken yerlerden biri tuvalettir. Sizin de bildiğiniz gibi tuvalet temizliği iyi yapılmadığı taktirde bu alanda oluşan pis kokular tüm evi sarabilmekte. Peki , tuvalet kokusunu gidermek için ne yapabiliriz ? Klozet ve lavabo temizliği için yarım bardak karbonat, limon suyu veya sirke döküp, ardından bol su ile yıkayın. Lavabo temizliği için kahve telvesi döküp, ardından kaynar su dökebilirsiniz. Banyoda oluşabilecek kokuları önlemek için banyonun bir köşesine bir bardak karbonat yada limon suyu bırakabilirsiniz.

Gardrop Kokularını Gidermek İçin

gardrop kokusu nasıl giderilir

Portakal ve limona karanfil batırarak gardrobunuzun içine asabilirsiniz. Bu yöntemle hem gardırop içinde oluşabilecek kokuları gidermeye yardımcı olur, hem de kıyafetlerinizin güzel kokmasını sağlar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tuvalette kötü koku nasıl giderilir Evdeki Kötü Kokuları Gidermek İçin için yorumda bulun

    Evdeki Kötü Kokuları Gidermek İçin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evdeki Kötü Kokuları Gidermek İçin için ilk yorumu yapabilirsin.