Evde Yılbaşı Kutlaması İçin Öneriler

2021 yılını hepimiz sıcacık yuvalarımızda geçireceğiz. Tabi ki, yılbaşı gecesinde evde olmamız, yılbaşını kutlamayacağımız anlamına gelmiyor. Birçoğumuz çoktan ev dekorasyonunda yılbaşı konseptine çevirmiş durumda. Birçoğumuzda bu işi son haftaya, son günlere bırakmış durumdayız.

Yaşam alanlarımızda yılbaşı atmosferini oluşturmak için kendimizce huzur bulacağımız, bizi mutlu edecek alanlar oluşturabiliriz. Yeni yılı sizin için olabildiğiniz keyifli hale getirmek için evde büyüleyici bir atmosfer oluşturup, ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirecek birkaç harika fikri sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Evde Yılbaşı Kutlamasına Hazır mıyız ?

Sevgili arkadaşlar, konumuzun başında da belirttiğimiz gibi bu sene yeni seneyi evde karşılayacağız. Bu nedenle yılbaşı havasına girmemiz için öncelikle evimizi yılbaşına hazırlamalıyız !

Yılbaşı havasına girmek için evinizin dış kapısına güzel bir çelenk asarak başlayabilirsiniz. Çelengin dışında dış kapınızı değişik bir şekilde süsleyebilirsiniz. Giriş kapınızın önü müsait ise saksılar yerleştirebilirsiniz.

Yaşam alanlarımızda yılbaşı atmosferini yaşatmak için pratik aynı zamanda eğlenceli aktiviteler oluşturmakta fayda var. Öncelikle evde hangi alanda yılbaşı kutlamasını yapacağımızı belirleyerek işe koyulabiliriz.

evde yılbaşı için öneriler

Belirlediğimiz kutlama alanı için özel aksesuarlar temin etmelisiniz. Kullanacağınız masa yada sehpayı yılbaşı ağacında kullanmayı düşündüğünüz aydınlatmalar ile süsleyebilirsiniz. Odanın penceresini ışıl ışıl parıldayan yıldızlar yapıştırabilirsiniz.

evde yılbaşı ağacı süslemesi

Evimizde yeni yıl modunu yaşatmak için, işe nereden başlayalım, diye soracak olursanız, hemen yılbaşı dekorasyonun vazgeçilmez unsurları arasında yer alan yılbaşı ağacını süsleyerek başlayabiliriz. Yapay yılbaşı ağacınızı alışılagelmiş kırmızı, dore ve yeşil renklerin yanı sıra 2021 yılın rengi olarak belirlenen sarı ve gri renkleri de düşünebilirsiniz.

Yılbaşı ağacını süsleyip de, ağacın kenarlarına hediye kutularını bırakmamak olmaz tabi ki 🙂 Sevdikleriniz için ister satın aldığınız, isterseniz de kendinizin yaptığı hediyeyi güzel bir hediye paketi yaparak, ağacını kenarına bırakabilirsiniz. Paketin üstüne yada içine küçük bir not bırakmayı da unutmayın.

Ev dekorasyonun genelinde hangi renk hakim olsun, diye düşünüyorsanız, bu konuda da şöyle bir öneride bulunabiliriz. Yaşam alanınızın çizgisinde yılbaşı güncellemesi yapmak için yeni sezonun rengi olan sarı ve gri düşünebilirsiniz. Bu iki rengin dışında yılbaşının simgesi olan kırmızı rengi tercih edebilirsiniz. Daha farklı renk arayışı içerisindeyseniz şampanya rengi ve mavi rengini alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Evin duvarlarını es geçmek olmaz tabi ki de ! İç cephe duvarlar için öneriniz nedir, diye soracak olursanız, hemen onu da sizle paylaşalım. Klasik ama oldukça güzel bir görünüm oluşturan fotoğrafları duvarlarınızda yer verebilirsiniz. Fotoğraflarınızı renkli desenli bantlar ile duvara yapıştırabileceğiniz gibi, dilerseniz fotoğrafları sevdiğiniz çiçekler ile birlikte duvara yapıştırabilirsiniz.

yılbaşı sofra dekorasyonu 2021

Şimdide gece boyu hem dekorasyonuz ile ahenk içinde olacak, hem de birbirinden lezzetli menülerinizi sunmanıza yardımcı olacak yılbaşı sofrasına bir göz atalım. Yılbaşı ruhunuzu sofranıza zarif bir şekilde yansıtmak için yaratıcılığınızın ortaya koymanın tam zamanı ! Yılbaşı sofranızı süslerken konsepte uygun renkler tercih edin. Sofranıza farklı bir ışıltı ve estetik katacak olan peçete ve peçete halkaları konsepte uygun renklerde olsun. Sofranızın şıklığını artıracak servislerin yanı sıra yeni yıl dileklerinizi paylaştığınız tatlı notlar bırakmayı unutmayın. 😉

Son olarak geceyi daha eğlenceli hale getirmek için son önerimizi de paylaşıp, bu konumuzda sonlandıralım. Güzel bir müzik eşliğinde birbirinden lezzetli yemekler yenilip, sohbet edildikten sonra, akşamın ilerleyen saatlerinde oyun oynanabilir. Herkesin severek ve eğlenerek oynayabilecekleri kutu oyunlarını evde bulundurmanızda fayda var.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konumuz ” Evde Yılbaşı Süsü Yapmaya Ne Dersin ?

Yeni yıl, öncelikle hepinize sağlık ve mutluluk getirmesini dileriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. evde yılbaşı ağacı süslemesi Evde Yılbaşı Kutlaması İçin Öneriler için yorumda bulun

    Evde Yılbaşı Kutlaması İçin Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Yılbaşı Kutlaması İçin Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.