Evde Sonbahar Hazırlıkları Başlıyor

Sonbaharın habercisi olan Eylül ayının gelmesi ile birlikte ev dekorasyonunda bir takım küçük değişiklikler ve değişimlerde gündeme gelmeye başladı. Sizler evinizi sonbahar konseptinde hazırlamak için hazırlık aşamasında iseniz, bu konu tam sizlik diyebiliriz . 😉

Evlerde Sonbahar Havası

Eylül ayın başlaması ile birlikte evin her odasında küçük küçük değişliklerde yapılmaya başlanır. Bir taraftan yaz tekstil ürünleri inceden inceye yerini sonbaharın renklerin hakim olduğu ev tekstil ürünlerine bırakmaya başlarken, bir taraftan da evde bir takım düzenlemeler yapılır. Peki evimizde sonbahar atmosferin sıcaklığını yansıtmak için neler yapabiliriz ?

Evinizin çizgisine küçük dokunuşlar yapıp, büyük etkiler oluşturmak için dekorasyon sitelerine yada dekorasyon dergilerine göz atarak işe başlayabilirsiniz. Hazır buraya kadar gelmişken , biraz önceki soruya yanıt olması için birkaç öneriyi sizlerle paylaşalım.

✔ Evinizin yaz atmosferini sonbahar atmosferine çevirmek için öyle çok büyük değişimler yapmanıza gerek yok. Örneğin ev tekstil ürünlerinizi sonbahara yakışır renkler ile değiştirebilirsiniz. Mutfak ve banyo alanında sonbahar esintileri için havlularınızı sonbahara yakışır renklerde değiştirebilirsiniz.

sonbahar ev tekstil dekorasyon önerileri

✔ Havaların inceden inceye serinlemeye başladığı bu dönemlerde en çok ihtiyacımız olan kilimler, örgü battaniyeler odadaki yerini almaya başlasın. Odalarda farklı bir yorum oluşturmak için gelenekseli ve modernliği bir arada harmanlayabilirsiniz. Mesela ; odanın zeminde doğu motiflerin hakim olduğu bir kilim serip, oturma grubunuzun üzerine modern bir çizgiye sahip örgülü battaniye kullanabilirsiniz.

✔ Sonbaharı çağrıştıran en güzel kokulardan olan tarçın ve elma kokusunu evinize yaymak için mumlardan yararlanabilirsiniz.

sonbahar temalı dekorasyon fikirleri

✔ Yürüyüş sırasında gözünüze çarpan kuru dalları, kozalakları, kurumuş sarı yaprakları toplayıp, onlardan güzel bir dekorasyon ögesi oluşturabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ev dekorasyonu için sonbahar trendleri Evde Sonbahar Hazırlıkları Başlıyor için yorumda bulun

    Evde Sonbahar Hazırlıkları Başlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Sonbahar Hazırlıkları Başlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.