Eskiye Dönüyoruz! Ahşap Mobilyalar!

Son zamanlarda çağdaş çağ tasarımları her ne kadar ilk tercihlerde görünse de geçmişten gelen ve çağdaş çağa inat halen tüketimi devam eden kahverengi ahşap mobilyalar dekorasyon tercihlerinde kullanılmaktadır.

Son zamanlarda çağdaş çağ tasarımları her ne kadar ilk tercihlerde görünse de geçmişten gelen ve çağdaş çağa inat halen tüketimi devam eden kahverengi ahşap mobilyalar dekorasyon tercihlerinde kullanılmaktadır.

Ahşap her vakit inatla moda olarak devam edecektir. Külüstür çağlardan kalmış gibi manzara gerçekleştiren ahşap koyu renkli iyi tercih yapılmış çağdaş ve ananesel mekânlara tarz ve cazibe katabilirsiniz. Renk , desen, stil gibi farklılıklar dekorasyonda ehemmiyetli rol oynar. Ahşap kaplamalar mevzu bahis ise başka objelerle uyumu ve mekâna sağlayacağınız yumuşak hava ehemmiyetli olacaktır. Yalnızca koyu renkli ahşap mobilyalar ve aksesuar tercihler ortamı sıkıcı ve ağır yapacaktır.

Ahşap mobilyaların uzun yaşamlı ve ekonomik olduğundan kaynaklı her vakit tercihlerde ilk sıralarda olmuştur. Cilalı ve tabii görüntülü ahşap mobilyaların her vakit tek ömrü bulunduğu gibi, yatırım yapmaya da değerdir. Ahşap kaplamaların birbirine eş olması değil tamamlamaları önemlidir. Her ahşabın sıcak ve soğuk istikametli olup olmadığını görmek için renk yönlendirmelerini izleyin. Tonların birbirlerini tamamladığına ilgi edin. 

Örneğin mekânda ki sehpanın taban renginden biraz koyu olması renk geçişini tamamlar. Ve ahşap mobilyaları bulunduğu gibi tabii gösterir. Ahşap tek taban seçimine göre duvarların açık renklerde olması mekânı rahat gösterir. Ahşap mobilya çoğunluklu tek mekânda daha öncede belirtildiği gibi renklerin uyumları ve geçişleri oldukça önemlidir.

Her bölümün koyu renk olması mekâna sıkıcılık ve ağırlık katacağı kesindir. Fakat koyu renk aralarında ahenkli açık renkler ile mekânınıza hoş ve rahat tek manzara sağlayabilirsiniz.

Ahşap tek yemek masanın, ahşap taban üstüne direk yerleştirilmesi adına arasına tek halı gibi obje ilave ederek geçişin sert olmasını engel olabilir ve mekânın soluk almasını sağlarsınız. Yada seçimlerinizde değişik tek seçenek olarak ahşap tonları mekanınızda birkaç defa tekrarlayabilirsiniz. 

Balanslı tek renk uyumu için her rengin en azından odanın tek yerinde tek sefer gösterebilirsiniz. Mesela ahşap açık tonlarda taban, koyu ahşap renginde sandalyeler ve orta tonlarda ahşap raf, masa veyahut değişik objeler kullanılabilir. Başka bir deyişle odanızda 3 değişik tonlarda ahşap renkleri kullanabilirsiniz.

modern ahşap beyaz yemek masası modelleri

Beyaz renk ve ahşap büyülü tek birleşim yapar. Renk uyumu sağlayamadığınızı düşündüğünüz vakit beyaz renk kurtarıcınız olabilir. Ahşap mobilyalarınızın bazılarını başka bir deyişle makul olabilecekleri tek kısmını boyayarak ortamı kurtarabilirsiniz. Ahşap tek yemek masanın, ahşap taban üstüne direk yerleştirilmesi adına arasına tek halı gibi obje ilave ederek geçişin sert olmasını engel olabilir ve mekânın soluk almasını sağlarsınız.

ahşap yatak odası takımları 2020

Ahşap platformlu yatak çerçeveli tek yatak, tek koltuk yada tek masa olarak defa emelli kullanabileceğiniz tek yatağınız olabilir. Yatağın kenarlarını tek lamba koymak, kitaplarınızı sıralamak için kullanılabilir. Pijamalarınızı koyabileceğiniz tek raf olarak kullanabilirsiniz. Çelik ayaklar üstüne monte edilmiş yatak külüstür binalardan kurtarılan geri dönüşüm olarak sarf edilen ağaçlardan yapılır.


Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eskiye Dönüyoruz! Ahşap Mobilyalar! için yorumda bulun

    Eskiye Dönüyoruz! Ahşap Mobilyalar! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eskiye Dönüyoruz! Ahşap Mobilyalar! için ilk yorumu yapabilirsin.