Eski Paspasları Yeniden Değerlendirin

Renkleri solmuş, ayak ile basıla basıla aşınmalar olmuş, eskimiş paspasınızı atmak üzereyseniz, atmadan önce bir kez daha düşünün !

Şimdi eskiyen paspasınızı attığınız varsayalım, bu durumda yerine yeni bir paspas almak isteyeceğiz. Şöyle bir paspas fiyatlarına baktığınızda epeyce bir yüksek olduğunu göreceksiniz. Fiyatları gördükten sonra alma işlemini sonraya erteleyeceksiniz. Peki, bu durumda paspassız mı kalacaksınız ? Tabi ki, hayır! Ne mi yapacağız ? Eskiyen paspası bir güzel elden geçireceğiz.

Eski Paspaslar Nasıl Yenilenir ?

Bütçenizi fazla zorlamadan birkaç küçük dokunuşla ve değişimle yepyeni bir paspasa sahip olabilirsiniz. Bunun için kendin yap projelerine bakmanız ve el becerinizi konuşturmanız yeterli olacaktır. Bu konuya sizi teşvik etmesi için birkaç öneriyi burada paylaşalım.

📌 Paspasınızdan Mesaj Var

diy kapı önü paspası

Eğlenceli bir paspas yapmaya ne dersiniz ? Eski paspasının üzerine sprey boya ile güzel eğlenceli bir mesaj yazabilirsiniz.

📌 Paspasta Baskı Uygulaması

Çiçek, kelebek, kalp yada sevdiğiniz herhangi bir deseni ve şekli baskı tekniği yöntemi ile paspasınıza yansıtabilirsiniz. Bu uygulamayı gerçekleştirmek için stencil şablonlarından yararlanabilirsiniz.

📌 Bantla ve Boya

Basit uygulamalardan biri de bantlama yöntemidir. Paspasınızda nasıl bir geometrik şekil olmasını istiyorsanız, bant yardımı ile paspasınızda bu şekli verebilirsiniz. Dilerseniz, düz şeritler halinde paspası bantlayıp, geri kalan kısmı boyayabilirsiniz.

📌 Doğal Taşlar İle Yenilemeye Ne Dersiniz ?

çakıl taşları ile paspas yapımı

Kapınızın önünde küçük bir kumsal görüntüsü oluşturmaya ne dersiniz ? Bunun için sahil kenarından toplamış olduğunuz taşları özel yapıştırıcı ile paspasın bir bölümüne yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kendi paspasını tasarla Eski Paspasları Yeniden Değerlendirin için yorumda bulun

    Eski Paspasları Yeniden Değerlendirin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eski Paspasları Yeniden Değerlendirin için ilk yorumu yapabilirsin.