Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Eve yeni bir birey gelecek olmasının verdiği heyecanı  ve mutluluğu  tabi ki anne ve babalar çok iyi bilirler.O duygularını bizimle paylaşmalarını istesek belki kelimelerle ifade etmeye zorlanacaklardır.Haklı olarak bu duyguları en üst safa da yaşadıklarından hiç şüphe duymayız.Yeni doğacak bebeğin kız erkek olmaksızın anne ve babaya verdiği tatlı telaşlar olur.Hemen bebek için yeni  şık güzel ve rahat bir oda  düzenleme çabası başlar.

Anne ve baba  yeni  doğacak çocuğunun verdiği telaşla hemen alışveriş yapamaya başlar ve yeni bir oda dekorasyonu yapmaya koyulurlar.şimdi erkek çocukla ilgili yapılacak oda dekorasyonlarından bahsedelim.Erkek çocukla ilgili renk sorulduğunda ilk etap da mavi veya lacivert yanıtını alırız. Fakat günümüzde bu düşünce pek kalmadı.Çünkü günümüz  modern tarza ve trend  dekorasyonlara yer vermektedir.Erkek bebeklerde elbette bu tarz  mobilyalarda  daha fazla faydalanmaktadır.Eskiden olsa kız bebekler için  seçenekler ve renkler  fazlaydı.fakat günümüzde kız  ve erkek bebekler şartlarını  eşitlenmiş olarak görüyoruz.

Erkek bebekler,kız bebeklerine göre daha hareketli olarak bilinir.durum böyleyken  bunu göz önünde bulundurarak oda dizayn edilmelidir.Buna uygun çok hareketli olmayacak bir beşik tercih edilmeli.Uyandığı zaman onu oyalayacak beşik aksesuarları da bulundurmak gerekir.rengine gelince her renk tercih edilebilir.Sonuçta renk  sadece tercihtir.

Asla  ve asla cinsiyet ayrımı olmamalıdır.bebek odalarında en fazla üç renk bulundurmak daha sağlıklı olacaktır.En çok tercih edilen renklere bakarsak açık tonlar olduğunu göreceksiniz,bunu tamamlayan çok az farklı renk katarak dekor edebilirsiniz.unutmayın ki oda dekorasyonu yaparken bebeğınızın  büyüyeceğini unutmadan  tercihler yapılmalı. erkek bebekler için duvar süslerinden olan ay yıldız, veya çizgi film karekterlerinden oluşan  led tasarımlar seçebilirsiniz.fazla eşyalarla odayı tıka basa doldurmanın anlamı yoktur.

İhtiyaç olanlar alınmalı, diğerleri zaman içinde eksik olarak görülüp alınabilir.Bebek odalarının boyası ve zemini de önemli ,  doğru tercihlerle çok farklı bir ambiyans yaratabilirsiniz.Her bebeğin ihtiyaçları aynıdır ilk başlarda.İhtiyaç ve gereksinimler zamanla farklık  gösterecektir.Doğru zaman geldiğinde oyuncaklar için birkaç yer açılabilir.belki birkaç araba , toplar, eğitici oyuncaklar alarak çocuğunuzla eğlenceli kaliteli  ve  eşsiz zamanlar geçirebileceksiniz.Size sadece bebeğiniz büyürken güzel anları kaydetmek kalıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Erkek Bebek Odası Dekorasyonu için yorumda bulun

    Erkek Bebek Odası Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erkek Bebek Odası Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.