Dinlenebildiğimiz Tek Yer Yatak Odalarımız !

Yatak odası dekorasyonu hanedeki tüm odalar önemlidir. Her oda kendisine özgü tek hava taşımalı.

Yatak odası dekorasyonu hanedeki tüm odalar önemlidir. Her oda kendisine özgü tek hava taşımalı. Yatak odası ise deşarj olma ve sevgi dolu tek uyku çekilen tek mekandır. Bu sebepten dekorasyon yapar iken bu huzur ve rahatlığın ehemmiyetini  unutmamalısınız. Herkesin kendisini ferah hissedebileceği, sevgi dolu tek bölge arzuladığı yatak odası olsun ister elbette. Yatak odasının büyüklüğünü ve küçüklüğünü belirleyip dekorasyon için tercihlerinizi saptamak, odayı hazırlarken basit olacaktır. Peki doğru yatak odasını nasıl dekore edilebilir?

Estetiği ön tasarıda tuttuğunuz kadar kullanım yönünden de işlevselliği unutmamak gerekir. Stilinizi belirledikten sonra ardından dilediğiniz eşyalara karar verip, dekorasyon işlemine geçebilirsiniz. Yatak odasın dar tek alan ise hangi stili seçerseniz seçin dolap ve aydınlatma aydınlatma en önemli unsurlar arasında olacaktır. İşlevsel özelliğe sahip dolap tercih edebilirsiniz. Işıklandırma seçiminde ise ilk etapta  abajur yada geniş avizeleri tercih edilebilirsiniz. Yatak odasına tarz olacak ve stilinize makul perdeler ile odanıza hoş bir manzara katabilirsiniz. Mobilyalarınıza makul tarzda desenli yada yalın yumuşak tonlarda perde en uygun olacaktır.

Modern Yatak Odaları

yeni stil yatak odası dekorasyon örnekleri

Bu yatak odaları beyaz ve kara ayrı olarak gri gibi kolay renkler ile tasarlanabilir. Duvarlar desenli ve şekilli kaplamalar yapılabilir. Mobilya üstünde ki örtüleri ayrıntılı şekiller adına yalın seçilebilir. Yatak odasında muhtelif bölümlere dağıtılmış iddialı renkler kullanarak etkileyici tek manzara hazırlanabilir. Sevdiğiniz renkler ile de etkileyici karışımlar hazırlanabilir. Ahşap tabanlar aşağı yukarı her tarza ahenk sağlayabiliyor. Farkındalık istiyorsak tabii taş tabanlar ile değişik tek atmosfer yakalayabilirsiniz. Aynalar ise yatak odasının vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Odayı geniş ve rahat tek manzara için devasa boy aynalar seçenek edilebilir.

Rustik ve Kırsal Yatak Odaları

rustik yatak odası takımları

Rustik tarzda tek yatak odasının en ehemmiyetlisi ahşaptır. Mobilya, duvar ve tabanda her köşede ahşap kolaylıkla kullanılabilir. Kahverengi renginin yanı sıra bej, açık yeşil gibi sıcak renkler kullanıldığı vakit hoş bir manzara elde edilir. Taş duvarlar da kullanılabilir. Bu taş duvarlar çarpıcı tek hava yaratacaktır. Rustik tarzda ağaç mobilyalar ile billûr aksesuarlar beraber kullanılabilir. Nötr renkler ise kırsal yatak odası için vazgeçilmez diyebiliriz. Rustik mekanda ki gibi yumuşak tek ahenk sağlamak için mavi yada yeşil tonlarının yumuşak renkleri seçilebilir. Çam yada birçok beyaz mobilya ile makul bölge yakalanabilir. Fransız tarzı mobilyalar ise güzel manzara sağlar. Tabiat fotoğrafları ve tabii malzemeden üretilmiş aksesuarlar bu tür için uygundur.

Romantik Yatak Odası

lila rengi yatak odası dekorasyonu

 Doğru parçalar ile bu romantik tipi yakalamanız mümkün. Pastel tonlara ve beyaza sadık kalmak da önemlidir. Leylak, limon sarısı yada açık pembe tonlar bu tür için uygundur. Çiçek modelleri de bu yatak odaları için uygundur. Kuş ve kelebek şekilleri ile tasarıma renk katabilirsiniz . Yatağınızı ideal yere yerleştirdikten ardından yastıklar ve yumuşak örtüler ile bu romantik havayı kuvvetli kılabilirsiniz. Cam tek kaseye yerleştirilebilen lavanta gibi hoş kokular da rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Aksesuar şeklinde de mumlar, aşk kelimeleri, taze çiçekler gibi ortamı yumuşatacak dekorlar yapılabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2020 yatak odası dekorasyon örnekleri Dinlenebildiğimiz Tek Yer Yatak Odalarımız ! için yorumda bulun

    Dinlenebildiğimiz Tek Yer Yatak Odalarımız ! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dinlenebildiğimiz Tek Yer Yatak Odalarımız ! için ilk yorumu yapabilirsin.