Dikkat Çekici Duvar Dekorasyonları

Hem ev hem de iş yeri dekorasyonunda en kritik ögelerden biri duvar dekorasyonudur. Mekanın genel dekorasyonu ile ahenk içinde olan bir duvar dekorasyonu hem görsel hem de estetik açıdan elit bir çizgi oluşturur. Yanlış bir renk seçimi, duvar süslemesi ise mekanın görsel bütünlüğünü bozar.

Evinizin ve iş yerinizin dekorasyonu ile şık ve zarif bir ahenk içinde olmasını sağlayacak bu konuda sizlere yeni ufuklar kazandıracak olan değişik duvar dekorlarını ve süsleme çeşitlerini arasından seçmeler yaptık.

Duvar Kağıtları

Duvar dekorasyonu denince akla ilk gelen uygulamalardan biri duvar kağıtlarıdır. Eğer sizlerde tercihinizi duvar kağıtlarından yana yapmayı düşünüyorsanız, bu konuda sizlere bir önerimiz olacak. Mekanın tüm duvarlarını duvar kağıdı ile kaplamak yerine, sadece bir duvarını duvar kağıdı ile kaplayın. Özellikle çıkıntılı bir bölüm var ise bu bölümü dekorasyon ile bütünlük sağlayacak duvar kağıdı ile kaplayarak daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sanat Eserleri

büyük çerçeveli tablolar

İddialı bir duvar dekorasyonun en kolay yollarından biri büyük bir sanat eserini duvara asmak olacaktır. Tercihinize göre devasa boyutta ister bir tablo, ister bir fotoğrafı duvarınıza asarak tüm gözlerin bu noktada buluşmasını sağlayabilirsiniz.

Zeminden Duvara Parke

yatak odası parke duvar paneli

Bir zamanlar zemin döşemelerin vazgeçilmez unsurları arasında yer alan parkeler, şimdilerde duvarlara transfer olmuş durumda. Sizlerde evinizin herhangi bir odasının duvarına bu yeni transferi katabilirsiniz. Mesela yatak odanızda , yatak başlığınızın geldiği duvarı parke yaptırabilirsiniz. Parke duvar çok şık bir televizyon duvarı paneli de olur.

Odaya Derinlik Ruhu Katacak Aynalar

dekoratif duvar boy aynaları

Dekorasyonun en göz alıcı parçalarından biri aynadır. Aynaları iyi bir şekilde konumladığınız taktirde evinizin atmosferini güçlendirebilirsiniz. Güçlü ve estetikli bir ayna dekorasyonu için odanın fiziksel özelliğini göz önüne alarak aynanın boyutunu ve modelini seçmelisiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yatak odası parke duvar paneli Dikkat Çekici Duvar Dekorasyonları için yorumda bulun

    Dikkat Çekici Duvar Dekorasyonları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dikkat Çekici Duvar Dekorasyonları için ilk yorumu yapabilirsin.