Dekoratif ve İşlevsel Merdiven Tasarımları

Şayet ki evinizin odaları küçükse, o ev size devasa sıkıntılar yaşatabiliyor. Yeni alınan ya da var olan eşyalar için yer sıkıntıları kaçınılmaz oluyor. Üstelik birde odanızda merdivene gereksiniminiz olup da odanız küçükse sinirlenmemek elde değil. Bizde buna çözüm üretebilmek emeliyle, ufak odaları olup da merdiven kullanan kişilerin görsellerini incelemek emeliyle derledik.
Küçük bi odanız var ve olmazsa olmaz bir merdiven gereksiniminiz var. Merdiveni koymaktan farklı tercih yok… Koyulacak olan ürün öyle birşey olmalı ki; hem fonksiyonel olarak hemde yer kaplamaması yönünden çok iyi olmalı. Öyleyse alttaki görseller tamda size göre! Merdiven tasarımları tamamıyla sizin hayal gücünüze bağlıdır. 

ev içi merdiven çeşitleri

İstediğiniz gibi tasarımlar yapılabilir, daha fonksiyonel duruma getirebilirsiniz.

basamaklı kitaplık modelleri

En devasa sorunlarımızdan tek öteki de kitaplıkların kapladığı yerlerdir. Bu 2 meselesi ortadan kaldırabilmek emeliyle tek ürünü 2 değişik gereksinim için kullanabilirsiniz. Sarmal merdivenler çoğunlukla apartmanlar için yangın merdivenleri olarak kullanılmakta. Kapladıkları hacmin az olması nedeni ile, evlerimize güzel tek dizayn ile ihtiyaçlarımızı karşılamamıza yardımcı olabilir. Her ne kadar korkutucu bir görüntüye sahip olsa da dekorasyon yönünden baktığımızda görsel bir estetiğe sahip . Buradan anlayabiliriz ki, merdivenlerin kapladığı yerleri minimum düzeyde azaltabileceğimiz gibi, dekorasyon yönünden de mükemmeller yaratabiliriz.

sarmal merdiven modelleri

Görselde ki ürün harbiden korkutucu ve pekte sıhhatli gözükmüyor. Siz yeniden başka görsellerimizi düşünce edinin. Bu görsellerimiz de enteresan fikirler olarak aklınızda kalabilir. Dikey merdivenler kapladıkları yer nedeniyle daha çok seçenek edilmektedir. Dik tasarlanmasından kaynaklı az yer kaplamaktadır.
Diğer merdiven türlerine göre daha dayanıklı görüntüsü vardır. Dik ve dar olarak geliştirilmiş bu merdiven hem sağlamlık yönünden hem de süsleyici yönden bakıldığında tam not alıyor. 100’den çok kontraplak ile yapılmış. İşçiliği, emeği çok ve kalifiye tek ürün.

Dar ve ince tek merdiven tasarlayıp, bu merdiveni duvar süresince uzatabilirsiniz. Böylece kapladığı yer minimum düzeyde hissedilir. Ayrıca merdivene uygulanan raflar ile kitaplık olarak kullanmak mümkün, daha işlevsel ve fonksiyonel duruma getirebilir. Bu merdiven planımı, kullanılabilirlik ve düşünce yönünden harika tek yapıya sahip. 

İstediğiniz vakit açabilir, ihtiyaçlarınızı giderebilir ve kapatabilirsiniz. Böylece merdivenin kapladığı yer asgari düzeyde azalır. Odalarınız ufak bile olsa bundan sonra yer meselesi yaşamayacaksınız !

Çekmeceli Merdivenler
Merdivenleriniz çok fazla yer kaplıyorsa, bu dertten kurtulmak istiyorsak şifonyerlerinizi kaldırabilir ve eşyalarınızı merdiven basamaklarınıza gerçekleştireceğiniz çekmecelere yerleştirebilirsiniz. Merdiven dekorasyonları, hem fonksiyonel hemde dekorasyon yönünden birbirini tamamlamalıdır. Diğer türlü size devasa sıkıntılar çıkarabilir.
“Dekorasyon ile ilgili ise değişik düşünmeli, değişik düşünürken işlevselliği göz ardı etmememiz gerekir.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ev içi merdiven tasarımları Dekoratif ve İşlevsel Merdiven Tasarımları için yorumda bulun

    Dekoratif ve İşlevsel Merdiven Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekoratif ve İşlevsel Merdiven Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.