Dekorasyonunda Yeni Renk Kombinasyonu

Yepyeni bir dekorasyon önerisi ile yine sizlerle birlikteyiz. 😊 Sevgili okurlarımız hatırlayacağınız üzere bir önceki konumuzda, Pantone Renk Endüstrisi 2021 yılı için  Ultimate Grey ve Illuminating ( gri ve sarı ) renklerini seçtiklerini sizlerle paylaşmıştık. Konumuzun sonunda bu renkleri yaşam alanlarınıza nasıl yansıtabileceğiniz konusunda sizlere ilham verecek olan dekorasyon fikirlerimizi sunacağımız söylemiştik.

Hazırsanız ev dekorasyonumuza yepyeni bir soluk getirecek olan evimizin atmosferini değiştirip, enerjisini yükseltecek olan  Ultimate Grey ve Illuminating yani sarı ve gri renk kombinasyonlarından oluşan dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşmaya başlıyoruz.

Gri ve Sarı Ev Dekorasyon Fikirleri

Pantone , yeni yıl için yani 2021 yılı için seçmiş olduğu  Ultimate Grey ve Illuminating ( gri ve sarı ) renkleri , yaşam alanlarımızın dekorasyona çok yakışacağını söyleyebiliriz. Birazdan sizlerle paylaşacağımız birkaç görselde görüleceği üzere gri ve sarı renk kombini bir taraftan evimizin enerjisini yükseltirken, bir taraftan da evimizin çizgisine modern bir yorum kattığını göreceksiniz.

Bu iki muhteşem rengi birlikte kullanabileceğiniz gibi dilerseniz, ayrı ayrı da çok zarif, şık ve ışıltı bir şekilde de kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonuna oldukça rahat bir atmosferin oluşmasına yardımcı olan Pantone’nin bu yeni renkleri yaşam alanınızın çizgisinde maksimalist bir çizgi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu muhteşem ikiliyi dekorasyonunuza hızlı bir şekilde adapte etmek için dilerseniz işe aksesuarlardan, ev tekstil ürünlerinden başlayabilirsiniz.

Dekorasyon çerçevesini biraz daha genişletmek, gözünüzde biraz daha netleştirmek adına konumuzun bir noktasında işin içine görselleri de katarak devam edelim.

Sarı Rengi Beton Rengi İle Kullanabilirsiniz

Evinizin çizgisi loft bir çizgiye yakın ise şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi loft çizgide brüt beton duvarlar genelde mekanlara soğuk bir görünüm yaratır. Bu soğuk görünümü bir tık kırıp, mekana biraz sıcaklık katmak adına minimal aynı zamanda güçlü bir etki yaratacak olan sarı ve sarı renginin tonlarından yararlanabilirsiniz.

Çalışma Odası İçin Optimist Sarı

çalışma odası sarı duvar kağıdı

Biliyorsunuz yaşamakta olduğumuz pandemi sürecinden dolayı, birçoğumuz işlerimizi evden yürütmek zorunda. İşleri evden yürüttüğümüz içinde kendimize evde yeni bir çalışma alanı oluşturmak zorundayız. Evde daha verimli bir çalışma yapmak için, çalışma odamızda yada çalışma alanımızın bir bölümünde bize enerji verecek aynı zamanda yaratıcılığımız artıracak olan sarı rengine yer vermeliyiz. Gri rengi ile bir optimist oluşturmak içinde gri bir çalışma masası tercih edebiliriz.

Gri Bir Mutfağa Ne Dersiniz ?

Son dönemlerde evde daha sık vakit geçirmeye başladığımız alanların başında mutfak gelmekte. Hazır yeni başlangıçlar yapmaya karar verdiğimiz bu günlerde mutfağınızı yenilemeye ne dersiniz ? Eğer mutfağınızı yenilemek gibi bir fikriniz var ise , mutfak dolap kapak rengini, mat gri tercih edebilirsiniz. Mutfağa sıcaklık katmak içinde sarı mutfak aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Dekorasyon Yeni Fon Rengi Gri

2021 ev dekorasyon renkleri

Yeni sezonun favori fon rengi gri ! Oturma gruplarınızla, evinizin diğer mobilyalar ile şahane bir fon oluşturmak için duvar rengi gri epoksi tercih edebilirsiniz. Dekorasyon çizginiz ister çağdaş, ister eklektik , isterse daha farklı bir çizgiye sahip olsun, gri nötr fon sayesinde şahane bir görsel ahenk oluşturabilirsiniz. Gri rengi tek başına bir soğuk buluyorsanız, mekana sıcaklık katmak için sarı renkler ile küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Mesela sarı bir puf yada berjer, mekanın odak noktasında kullanacağınız bir sanat eseri hem mekanınızın daha elit görünmesini sağlayacak , hem de mekana doğal bir sıcaklık katmış olacaksınız.

Görsellerden de görüldüğü üzere sarı ve gri rengini ayrı ayrı yada birlikte kullanıp, dekorasyon çizginizi bir tık daha yukarı taşıyabilirsiniz.

Siz bu yeni renkler hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. dekorasyonda sarı ve gri kullanımı Dekorasyonunda Yeni Renk Kombinasyonu için yorumda bulun

    Dekorasyonunda Yeni Renk Kombinasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekorasyonunda Yeni Renk Kombinasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.