Dekorasyonda Yapılan Hatalar !

Günümüzün devasa tek süresini hanelerimizde geçiriyoruz. Yeni girdiğimiz bu dönemin fazlasını uykuda, başka bir deyişle yatak odasında harcıyoruz.

Günümüzün devasa tek süresini hanelerimizde geçiriyoruz. Yeni girdiğimiz bu dönemin fazlasını uykuda, başka bir deyişle yatak odasında harcıyoruz. Hal bu tür olunca yatak odalarımızın ya da oturma odalarımızın ehemmiyeti bi tık daha artıyor. Daha ferah ve kafi uyku için, yeteri kadar dinlenebilmemiz için döneme tabi ki de odalarımız doğru şeklinde dekore edilmediği müddetçe şahsa külfet ve gerilim yaratabilir .
Gelin, bu gerilim ve külfet yaratabilecek nedenlere beraber bakalım.

Odanın Dağınık Bir Durumda Olması

Dağınık ve gayri muntazam konumlama, zihnimizde karmaşıklığa yol açacaktır. Bu komplikasyon dinlenmemizi yavaşlatabilir ve böylece yeteri kadar dinlenemeyiz. Gayri muntazam dekore edilmiş mekanlarda istenilen ürünün ve ya ürünlerin o anda bulunamaması da ayrı bir mesele yaratacaktır. Aslında kişilerin en çok strese girdiği durumlardan bir tanesi de istenilen ürünün o lâhza bulunamaması da dekorasyon giriyor.

Yanlış Renk Seçimleri

dekorasyonda yapılan renk hataları

Fazlasıyla açık ya da kapalı renklerin tüketimi insanların psikolojik  yönden rahatsız edecektir. Bu sebepten renk seçimlerini ilgiyle yapmalı , icabında eksperden takviye almalısınız . Daha açık ve kapalı renkleri  seçenek etmemelisiniz.

Ürün Seçimlerinde Boyutları Öneme Almamak

mobilya seçiminde yapılan hatalar

Ürün seçimlerinde en çok uygulanan yanlışlardan biri de boyutların öneme  alınmamasıdır.  Tekilce dış görünüşe göre satın alınmış ürünler genellikle  meseleler çıkarır.
Ürün seçiminde; odalarınızın ölçüsü, boş alan ve ne tarz tek konumlandırma yapacağınıza ilgi etmelisiniz. Ters takdir de devasa ebatlı ürünler seçerek dar ve sıkışık tek oda da ,ufak ebatlı  ürünler seçerek de göz zevkinize hiçte uymayan tek oda da vakit geçirmek mecburiyetinde kalabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ev dekorasyonunda sık yapılan hatalar Dekorasyonda Yapılan Hatalar ! için yorumda bulun

    Dekorasyonda Yapılan Hatalar ! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekorasyonda Yapılan Hatalar ! için ilk yorumu yapabilirsin.