Dekorasyonda Desenli Perde Kullanımı

Desenli Perde Kullanımı Nasıl Olmalı ?

Ev dekorasyonunda en önemli unsurlardan biri perde seçimidir. Odanız için tercih edeceğiniz perdenin, kesinlikle odanın içindeki eşyalar ile ahenk içinde olması gerekir. Odanızın genelinde nostaljik ve otantik eşyalarınız mevcut ise perde seçiminizi fon olarak dizayn edilmiş perdeler arasından seçmenizi öneririz. Perde sektöründe en çok bulunan modeller arasında fon perdeler yer almakta.

Fon perdeler genelde tül perdenin arkasında bir arka fon olarak kullanılmaktadır. Bu özelliği ile hem bir aksesuar görevi üstlenmekte hem de odanın ve pencere bölümünün daha şık görünümünü sağlar. Eğer evinizin odalarında farklı ve hareketli bir görünüm oluşturmak isterseniz desenli fon perde modellerini inceleyebilirsiniz.

yatak odası için desenli perde

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan fon perdeler içerisinde son dönemlerde desenli fon perdeler oldukça tercih edilmekte. Perde piyasasına şöyle bir göz attığımızda değişik figürlerin tercih edildiği farklı tarzlara hitap eden desenli perdeler görmek mümkün. En çok tercih edilen desenler arasında yıldız desenlerin revaçta olduğunu görmekteyiz.

Gecenin sessizliği anımsatan yıldız desenler daha çok yatak odasına tercih edilmektedir. Oturma odalarında ve salonlarda çiçek desenli perdeler popüler. Aynı zamanda mutfak alanında çiçekli perdeler çok tercih edilen ürünler arasında yer almakta. Çocuk odası için perde modellerine baktığımızda ise farklı hayvan ve çizgi film kahramanların yer aldığı modeller oldukça revaçta.

desenli stor perde modelleri

Tabi olay sadece desenli fon perdeler ile sınırlı değil. Şimdilerde trend olan evlerde olduğu kadar iş yerleri ve ofislerde tercih edilen stor perdelerde de değişik renk ve desenlerde mevcut. Şunu da belirtmek isteriz ki, en çok seçenek stor perdelerde mevcut. Dikkat çekici modeller arasında ise geometrik şekiller yer almaktadır.

Şuan için şöyle bir sorunun aklınızdan geçtiğini hissedebiliyoruz. ” Acaba, desenli perdeyi hangi odada tercih etmeliyim ? ” Bu soru için şöyle bir yanıt vermek mümkün. Desenli perde kullanımı için herhangi bir sınırlamanın olmadığını söyleyebiliriz. Yeter ki tercih edeceğiniz odanın genel çizgisi ile ahenk içinde olsun.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yatak odası için desenli perde Dekorasyonda Desenli Perde Kullanımı için yorumda bulun

    Dekorasyonda Desenli Perde Kullanımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekorasyonda Desenli Perde Kullanımı için ilk yorumu yapabilirsin.