Çocukların Çalışma Odası Nasıl Olmalı?

Çocuklar eğitim hayatlarına başladıkları andan itibaren kendilerine ait rahat çalışabilecekleri huzurlu bir çalışma odası ya da çalışma alanlarının olmalarını isterler. Çoğu zaman sadece çalışma masası ve sandalyeden oluşan bir çalışma alanı yeterli olmayabiliyor. Çalışma alanını daha verimli hale getirmek aynı zamanda huzurlu ve sakin bir ortam oluşturmak için anne ve baba olarak bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Çocuklar için çalışma odası yada çalışma alanı dizayn ederken dikkat edilmesi gereken kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz.

📌 Odayı güzelleştirmek için tercih edilen dekoratif objeler ve resimler çocuğunuzun dikkatini dağıtabilir.

📌 Mümkün oldukça kalabalık ve yorucu bir görünüme sebep olmamak adına odada fazla tablo, dekoratif objeler ve aksesuar bulundurmayın.

Çocuk Odası Çalışma Zemini Nasıl Olmalı ?

Zemin için tercih edilecek birçok alternatif mevcut. Zemin tercihinde ilk etap da evin genel zemin döşemesini göz önünde tutarak tercih yapmanızı öneririz. Bu önemli ayrıntı dışında temizliği ve bakımı konusunda kolaylık sağlaması açısından seramik karo tercih edebilirsiniz. Tercihiniz sıcak bir atmosferden yana ise ahşap tarzda bir zemin düşünebilirsiniz.

Depolama Bölümleri Önemli

çalışma odası dekorasyonları

Çocuk odası çalışma odası dizaynda olmazsa olmazlar arasında depolama bölümleri yer almakta. Başta okul araç gereçleri, kitapları ve defterleri olmak üzere bazı ihtiyaçları düzenli bir şekilde muhafaza etmek için dekoratif duvar raflarından ve kapaklı saklama dolaplardan yararlanabilirsiniz.

Havalandırma ve Aydınlatma Sistemleri

çalışma odası aydınlatma

Çalışma odası ya da çalışma alanı yeteri kadar hem gün ışığından yararlanabiliyor hem de yapay aydınlatma yeterli ise şanlısınız. Peki, yeteri kadar ışık almayan karanlık bir görünüme sahip odalar için ne yapabiliriz ? Odayı yeteri kadar aydınlatabilecek, göz yormayan aydınlatmalardan yararlanmalısınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. çocuk odası çalışma odası dekorasyon örnekleri Çocukların Çalışma Odası Nasıl Olmalı? için yorumda bulun

    Çocukların Çalışma Odası Nasıl Olmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çocukların Çalışma Odası Nasıl Olmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.