Çocuklar İçin Banyo Dekorasyonu

Çocuklu ailelerin gündeminde bugünlerde bir taraftan sevgili çocuklara banyo alışkanlığı kazandırmak bir taraftan da hijyen konusu var. Özellikle küçük çocuklara hijyen kavramını en iyi şekilde anlatmak, aynı zamanda banyo alışkanlığını kazandırmak dönem dönem zor olabiliyor. Her ne kadar zor bir iş olarak görünse de, kolay yollarla bu işi çocuklarımıza aktarmamız mümkün. Çocuklarımıza bu alışkanlığı kolay yoldan kazandırmak için banyo dekorasyonunda birkaç küçük dokunuş yaparak, onların ilgisini çekebileceği bir düzen oluşturabiliriz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak, hijyeni çocuklarınıza aşılamak ve banyo alanı onların sevebileceği bir şekilde dizayn etmek için bu konumuz sizlere büyük bir zevkle yardımcı olacaktır. İşe nereden ve nasıl başlayacağınız konusunda emin değilseniz, bu konuda size ilham verecek olan çocuk banyosu dekorasyon fikirleri ve örneklerimize göz atabilirsiniz.

Çocuk Banyosu Nasıl Dekore Edilir ?

Evinizde tüm aile bireylerin ortak olarak kullanmakta olduğu banyonun dışında ebeveyn banyo yada ekstradan bir banyo var ise, işiniz oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Ya peki, ikinci bir banyo veya ebeveyn banyosu yoksa işimizi nasıl kolaylaştırabiliriz. Bu durumda tüm aile bireylerin ortaklaşa kullanmış olduğu tek banyoda , birkaç düzenleme yaparak çocuklarımızın sevebileceği bir banyo dekorasyonuna çevirebiliriz.

Çocuk Banyosu Nasıl Dekore Edilir ?

Banyo alanında yapacağınız bir takım yenilikler, küçük birkaç tadilat işlemi ile çocukların sevebileceği bir banyo dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Bu arada tadilat işlemi gözünüzü korkutmasın. Tadilat işleminden kastımız öyle banyo duvarındaki fayansları değiştirmek falan aklınıza gelmesin. Niyetimiz size ekstradan yeni yeni masraflar çıkarmak değil. Mümkün olduğunca minimum işlemlerle maksimum etkiler oluşturmak.

Minimum Bir Bütçe İle Çocuk Banyosu Dekorasyonu

Amacımız mümkün oldukça uygun bir maliyet ve kolay bir şekilde banyo dekorasyonu yenileyip, sevgili çocuklarımıza banyo ve hijyen alışkanlığını kazandırmak. Tabi bunu yaparken, eğer büyüme evresinde olan yeni bir bebeğiniz yok ise bu banyo dekorasyonun gelip geçici olduğunu aklımızın bir köşesinde buldurmakta fayda var. Unutmayın ki, çocuğumuz büyüdükten sonra banyoyu çocuksu ruhundan çıkartıp, yeni stiline kavuşturacağız. Bunun içinde mümkün oldukça bütçemizi çok fazla zorlamadan ufak tefek bazı aksesuarlara alanda yer verip, kendin yap projelerinden yararlanarak bu geçici süreği atlatmak olacaktır.

Banyoyu Çocuklara Sevdirecek Banyo Dekorasyon Aksesuarları

çocuk banyosu aksesuarları

İşe banyo duvarlarından başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken çocuklarınızın dikkatini çekebilecek, yaş seviyelerine hitap eden stickerlar temin edip, banyo duvarlarınıza yapıştırabilirsiniz. Çocuğunuzun büyük bir zevkle izlediği çizgi film kahramanların yer aldığı stickerlar bu konuda büyük bir zevkle size eşlik edecektir. Elbet de ki, banyo duvarlarınız komple stickerlar ile kaplamayacaksınız. Sadece duvarın bir bölümünü evinizin neşe kaynağı olan çocuğunuza ayırmanız kafi olacaktır. İstediğiniz zaman stickerı herhangi bir iz bırakmadan kolaylıkla istediğiniz zaman çıkartabilirsiniz.

yeni çocuk banyosu duş perdesi

Şuan için banyo dekorasyonunuzda duşa kabin mevcut değilse duş perdelerinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken eğer küvet varsa, küvet alanına, eğer yoksa yıkandığınız alana rengarenk cıvıl cıvıl bir duş perdesi takmanız yeterli olacaktır. Bu konuda çocukların zevkine hitap eden, onlara özel hazırlanmış duş perdelerine bakmanız yeterli olacaktır.

Duşa kabin olanlar ne yapmalı, diye sorar bir haliniz olduğunu görür gibiyiz. Eğer banyoda duşa kabin mevcut ise, biraz önce duvar dekorasyonu için uygulamış olduğumuz stickerlardan yararlanabiliriz. Stickerları dilerseniz duşa kabininize de yapıştırabilirsiniz.

Alan çocukların ilgisini çekebilecek birkaç tane aksesuarlar da yer vermeyi unutmayalım. Diş fırçasını, sabunu, şampuanı aynı zamanda sevdiği birkaç oyuncağını yerleştirebilecekleri dekoratif raflar temin edebilirsiniz. Çocuklara özel dizayn edilmiş banyo halısını da unutmayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. çocuk banyosu dekorasyonu Çocuklar İçin Banyo Dekorasyonu için yorumda bulun

    Çocuklar İçin Banyo Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çocuklar İçin Banyo Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.