Çocuk Odalarında Bunlara Dikkat Edin

Çocuğunuzun kendine ait odanın dizaynı , çocuğunuzun ruhsal ve fiziksel gelişimi açısından büyük ölçüde etkileyen uyku, gün içerisinde öğrendiklerinin düzenlenmesi, enerji depolaması ve bir sonraki güne zinde ve öğrenmeye istekli başlaması yönünden oldukça etkilidir.

Çocuğunuz için yeni bir oda hazırlama aşaması içindeyseniz, bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Peki, çocuğumuzun hem fiziksel , hem de ruhsal yönden gelişmesi üzerinde etkisi olan odayı dizayn ederken nelere dikkat etmeliyiz ? Ayrıntılar bu konumuzda.

📌Çocuklarınız Odalarının Mimarı Olsun

iki kişilik çocuk odası dekorasyonları

Uzmanların ortak görüşüne göre 5 yaşından itibaren çocuklar, yaşayacakları odaların dekorasyonunda söz sahibi olmaları gerektiğini belirtiyor. 5 yaş, çocuklarda kişiliklerinin ve beğenilerinin oluşmaya başladığı yaş olarak belirtilerek çocuklara fikir ve isteklerin sorulması kendilerine olan güvenin artmasını sağlıyor. Kendi zevklerine göre dizayn etmiş oldukları odalarda daha keyifli zaman geçirmektedirler.

📌 Sağlıklı ve Düzenli Bir Uyku İçin Doğru Bir Atmosfer Oluşturmak Şart

Odanın sıcaklığı, odanın nem oranı gibi faktörler çocukların solunumunu etkiliyor. Unutmayın odanın aşırı sıcak olması, nem oranın azalmasına neden olduğundan solunan havanın kuru olmasına neden oluyor. Bunun sonucunda ise çocuklarda burun tıkanıklığı buna bağlı olarak da uykusuzluk ve huzursuzluk gibi sorunlar ortay çıkmakta. Bunun önüne geçmek için odanın ideal sıcaklığı gündüz 20 ile 24 derece arasında gece ise 20 ile 22 derece arasında olması gerekir.

📌Doğal ve Pamuk Tekstil Ürünleri Tercih Edin

cotton box çocuk nevresim takımları

Daha konforlu ve rahat bir uyku için doğal ve pamuklu ürünler tercih edin. Dilerseniz Cotton Box ürünlerini inceleyebilirsiniz. Marka çocukların cildinde alerji oluşumuna engel olmak için üretimde kimyasal hiçbir maddeye yer vermemektedir. Nefes alıp verme özelliğine sahip kumaş yapısı sayesinde terlemenin önüne geçilmekte ve her mevsimde çocukların ısısını dengede tutmakta.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. çocuk odası dekorasyon fikirleri Çocuk Odalarında Bunlara Dikkat Edin için yorumda bulun

    Çocuk Odalarında Bunlara Dikkat Edin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çocuk Odalarında Bunlara Dikkat Edin için ilk yorumu yapabilirsin.