Boyanabilir Duvar Kağıtları Örnekleri

Duvar kağıtları, günümüzün dekore edilen mekanların vazgeçilmez uygulamalarından biridir. Çok kullanışlı,  modern , şık görüntüsünden dolayı bir çok mekanda karşımıza çıkmaktadır.Duvar kağıtları,hemen hemen herkesin , evinin bir kısmına kullandığını görüyoruz.Bazen bir salon duvarında, bazen televizyon ünitelerinin arkasında, bazen evin giriş bölümünde, bazen çocukların odasında rahatla uygulayabiliyoruz.duvar kağıdını, normal boyadan ayıran en önemli nedeni,desen çeşitliliğinin fazla olması ve  temizliği daha kolay olması durumu etkiliyor.En önemlisi de ev dekorasyonlarında trend olmasıdır.

Evlerimizi veya  herhangi duvar kağıdı uyguladığımız mekanı değiştirmek mi istiyoruz,renginden mi sıkıldık veya mobilyalarımızı değiştirdik ona mi uyum sağlamıyor ya da farklılık mı istiyoruz?

Neden ne olursa olsun hiç sorun değil.duvar kağıdı, sökmekle yırtmakla çöple, pislikle uğraşmaya hiç gerek yok aslında.Tek yapmanız gereken şey; gidip güzel bir renk boya seçip almanız.Boyayı seçerken duvar kağıdınıza uygun olanını seçmelisiniz.

Özellikle boya işlemini kendiniz yapacaksanız, duvar kağıdınızı incelemeli ,boyayı tutma olasılığını bilmeli ve boyayı emiş  şekline göre bir boya tercih edilmelidir.aksi takdirde, boya duvar kağıdının üzerinde baloncuklar oluşur. Buda ilerde kabarıklar oluşturup,pullanmaya,çatlamaya neden olur ve  bütün çabamızı emeğimizi çöpe atar.

Ayrıca doğru seçilmeyen boya, duvar kağıdının desenini de yok eder ve bir görüntü bozukluğu yaratabilir.Bu durumda tavsiye edilen boya,silikonlu su bazlı ve esnek boyalardır. Doğru bir seçim için sizde bu boyayı tercih edebilirsiniz.Boyanın sulaması da çok önemli bir faktördür,aksi  takdirde duvar kağıdını kendine doğru çekip kaldırabilir.Duvar kağıdı boyalama öncesi,duvar kağıdının  tam yapıştığına emin olmalısınız.deseni,  dokusu fazla olan duvar kağıdı daha fazla emiş gücüne sahip olur, bunu da dikkate almakta fayda var.

Dediğim gibi, eğer boyayı kendiniz uygulayacaksanız, doğru boya seçiminden sonra doğru ,uzun saplı ya da köşe rulosuyla tüm köşeleri boyayabilirsiniz.Boya işlemi sırasında renk farklılığı olmamasına dikkat edin.duvar kağıdı uygulamasını yaparken  bu işleme geniş bir zaman dilimi ayırmanız gerekir.

Tamamlanmış boya işleminin  ardından yenilenmiş evinizin tadını çıkartabilirsiniz.sadece duvar kağıdını boyalayarak evin havasını değiştirmenin  mutluluğunu sevdiklerinizle yaşayabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Boyanabilir Duvar Kağıtları Örnekleri için yorumda bulun

    Boyanabilir Duvar Kağıtları Örnekleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Boyanabilir Duvar Kağıtları Örnekleri için ilk yorumu yapabilirsin.