Banyonuzu Isıtacak Doğal Renkler

Banyo dekorasyonunuzu alışılmışın bir tık dışına çıkartıp, çarpıcı bir dizayn oluşturmak için renklerin gücünden yararlanabilirsiniz. Sizde banyonuzu doğal renkler ile ısıtıp, dekorasyonuna farklı bir bakış açısı kazandırmak için şu önerilerden yararlanabilirsiniz.

Banyo alanınızı olduğundan daha geniş, daha ferah göstermek için renklerin gücünden ve estetiğinden yararlanabilirsiniz. Banyoların vazgeçilmez renkleri arasında yer alan beyaz renk her ne kadar hijyen açısından , mekana ferahlık ve derinlik açısından en çok tercih edilen renk olsa da, bu renge biraz hareketlilik katmak iyi olur.

Siyah Beyaz Ahengi

banyo duvar karosu modelleri

Kontrast açısından beyaza en çok yakışan renkler arasında siyah ilk sıralarda yer alır. Eğer sizde tercihinizi bu ikiliden yana yapmayı düşünüyorsanız, birkaç küçük dokunuş yaparak, banyonuza sıcaklık katabilirsiniz. Nasıl dokunuşlar diye soracak olursanız, şu önerilerde bulunabiliriz. Dekoratif aynalara ve bu ikili ile ahenk içinde olacak renkli aksesuarlara yer verebilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken şu önemli ayrıntıyı göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Banyonuzu geniş, ferah ve derin göstermek için siyah zemin alanında, beyazı ise duvar alanında kullanın.

Gri Trendi

banyo rengi nasıl olmalı

Şimdilerde banyo alanında kullanılan renkler arasında gri ve gri tonları oldukça trend olmaya başladı. Başta gri olmak üzere açık duman renginden, metalik koyu gri rengine kadar uzanan yaklaşık 40 farklı tonu ile farklı kombinasyonlar oluşturmak mümkün. Gri ve tonları, hemen hemen her tarz aksesuar ile ahenk yakalarken banyo alanında görsel bir estetik oluşturuyor. Eğer yeni banyo dekorasyonunuz da gri rengini tercih etmeyi düşünüyorsanız, görsel açıdan göz estetiğine hitap etmesi için şöyle bir kurgu oluşturabilirsiniz. Pastel tonlarda mum , havlu aksesuarları yada parlak ayrıntıları alana serpiştirerek canlı ve sıcak bir dokunuş yapabilirsiniz.

Minimalist Bir Stil İçin

minimalist banyo tasarımı

Tercihinizi minimalist bir stilden yana yapmayı düşünüyor ve şahane bir ahenk oluşturmak istiyorsanız, şöyle bir çizgi çizebilirsiniz. Renk tercihinizi nötr renklerden yana yaparak ilk adımı atın. Zeminde mermer, duvarda yumuşak tonlarda duvar karoları tercih edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. banyo renk kombinasyonu Banyonuzu Isıtacak Doğal Renkler için yorumda bulun

    Banyonuzu Isıtacak Doğal Renkler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyonuzu Isıtacak Doğal Renkler için ilk yorumu yapabilirsin.