Banyo Dekorasyonunda Yapılan 4 Hata

Banyoda günde ortalama olarak yaklaşık 1 saat 40 dakika zaman geçirmekteyiz. Ortalama olarak geçirdiğimiz bu zaman dilimini göz önüne alarak daha estetikli bir görünüme sahip olmasının yanı sıra düzenli aynı zamanda işlevsel özelliğe de sahip olması gerekir. Banyo dizaynı yaparken bazen büyük hatalara düşebiliyoruz. En sık uygulanan yanlış banyo dekorasyon hataları sizler için derledik.

En Yaygın Banyo Dekorasyon Hataları

X Plastik Duş Perdeleri

Hem estetik açıdan hem de görünüm açısından çok fazla fırfırlı ve desenli plastik duş perdeleri , banyonuzu kötü göstermenin yanı sıra ucuzda gösterecektir. Böyle bir hataya düşmemek için tercihinizi suya dayanıklı kumaş perdelerden yana kullanabilirsiniz.

X Küçük Lavabolar

Aklınızda minimal etkiye sahip bir banyo oluşturmak olabilir. Aklınızdaki bu etki banyo alanına yansıtırken lavabo seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli bir ayrıntı var. Minimal bir çizgi oluşturmak için mümkün oldukça yuvarlak ve derin bir lavabo tercih etmelisiniz. Aksi taktirde tercihinizi minimal ama kullanışsız bir lavabodan yana yaptığınız taktirde banyonuzun her seferinde ıslanmasına zemin hazırlamış olursunuz.

X Kötü Aydınlatma

banyo aydınlatma örnekleri

Her mekanda olduğu gibi bu mekanda da dekorasyon açısından aydınlatma son derece önemlidir. Mekanınızı daha estetikli, daha çağdaş bir görünüme kavuşturmak için değişik ışık kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Unutmayın, şahane bir aydınlatma mekanınızı olduğundan daha muhteşem gösterecektir.

X Yapışkan Banyo Paspasları

su geçirmez banyo paspası

Banyonuzda illaki banyo halısı, banyo paspası kullanmak istiyorsanız, yapışkan paspaslar yerine , tabanı kaymaz ve su emici paspasları tercih etmelisiniz. Bu paspaslar mekanı daha estetikli bir görünüme kavuşturacaktır. Aynı zamanda işlevsel açıdan da kolaylık sağlayacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Banyo Dekorasyonunda Yapılan 4 Hata için yorumda bulun

    Banyo Dekorasyonunda Yapılan 4 Hata için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyo Dekorasyonunda Yapılan 4 Hata için ilk yorumu yapabilirsin.