Balkon ve Teras İçin Yaratıcı Fikir

Yaz mevsimde olduğu kadar diğer mevsimlerde balkon ve teras keyif yapmanın tadı bir başka oluyor. Sizde evinizin dış mekanları arasında yer alan balkon, bahçe ve terasınızı elde geçirip, mevsimsiz bir dizayn oluşturmak isterseniz, birazdan paylaşacağımız önerilerimize bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Balkon ve Teras Dekorasyonu İçin Dekorasyon Fikirleri

Pazar kahvaltılarını ev içinde farklı bir mekanda yemek için, ara ara kendiniz ile baş başa kalıp dinlenmek için, bazen tableti, dizüstü bilgisayarı alıp internette sevdiğiniz dizinin yeni sezonu yada güzel bir aşk film seyretmek için en ideal ve havalı alanlar arasında evin dış mekanları gelir. Sizde balkonunuzu yada terasınızı daha kullanışlı, daha havalı ve zevkli bir şekilde dekore etmek adına bu önerilerine göz atabilirsiniz.

✔ Balkonunuzu Yada Terasınızı Evinizin Bir Uzantısı Haline Getirin

Kendine özgü doğası gereği evin açık alanı olarak konumlandırılan balkon ve terasınızı zevkinize göre yarı kapalı yada kapalı hale getirip, dört mevsim kullanabileceğiniz sevimli bir hale getirebilirsiniz. Balkonunuzun evinizin hangi konumundan dışarı doğru uzanıyorsa, dekorasyonun devamı niteliği taşıması önemlidir. Yapacağınız bu uygulama sayesinde hem devam ettiği mekanı ferah bir görünüme kavuşturur, hem de görsel açıdan bir bütünlük oluşturur.

Gölgelendirmeleriniz Şık Olsun

balkon için bambu gölgelik

Balkon ve teras gibi alanların üzerlerini kapatmak için birçok alternatif söz konusu. Evinizin dış mekanını daha şık bir hale getirmek için gölgelendirme uygulandırmalarından yararlanabilirsiniz. Teras kapama yöntemlerinde pratiklik açısından en çok tercih edilen yöntemler arasında bir iskelet üzerinde yer alan açılır – kapanır bir mekanizmaya sahip kumaş kaplamalar yer almakta. Sizde kumaş kaplama yerine, biraz daha yaratıcı ve estetik yönü yüksek olması açısından farklı bir ürün, bambu gibi, kullanabilirsiniz.

✔ Mevsimsiz Kullanabileceğiniz Alanlar Oluşturun

teras cam kapatma sistemleri

Sadece yaz mevsimine özgüymüş gibi görülen balkon ve teraslarınızı dört mevsim rahatlıkla kullanabilmeniz için alanlar oluşturabilirsiniz. Modern dış mekan kaplama uygulamalarından yararlanarak, mevsime uygun olarak balkonunuzu terasınızı hatta bahçenizi kullanabilirsiniz. Mevsimlik alanlar oluşturmak için cam teras kapatma sistemlerine göz atabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. balkon için bambu gölgelik Balkon ve Teras İçin Yaratıcı Fikir için yorumda bulun

    Balkon ve Teras İçin Yaratıcı Fikir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Balkon ve Teras İçin Yaratıcı Fikir için ilk yorumu yapabilirsin.