Bahçeleriniz İçin Dekor Önerileri!

Tek bahçeli eviniz var ise bahçeniz için yapabileceğiniz dekorasyon fikirleri pek çoktur. Herkesin bahçesi için hayali bir defa farklıdır

Bahçeleriniz için Dekorasyon Önerileri

Tek bahçeli eviniz var ise bahçeniz için yapabileceğiniz dekorasyon fikirleri pek çoktur. Herkesin bahçesi için hayali bir defa farklıdır. Kimileri bahçesinde havuz ister, kimileri çiçekler ve yeşillikle donatmak ister. Ufak tek bahçe yada devasa tek bahçe olsun, tüm bahçeler için kimi ilgi edilmesi lüzumlenen ehemmiyetli noktalar vardır. Ilk sırada zevklerimiz ne olursa olsun kesinlikle arazi koşullarına ilgi göstermek gerekir. Ileriki misafirleriniz ve kendiniz için sıcak tek bölge yaratmak için kimi malzemeler kullanılabilir.

Bahçecilikle alakalı kabiliyeti olan biri iseniz yaratıcınızı kullanarak kendisi tasarımınızı yapabilirsiniz. Fakat en ehemmiyetlisi, bahçeniz eviniz ile irtibatlı bulunduğu için dekorasyon yaparak bunu unutmayın. Bahçenizi bölümlere ayırarak sebep kullanabileceğinizi tasarlamanız gerekmektedir.


Bahçenizin çevreninde çelik borular var ise içlerinde nebat yetiştirebilirsiniz.
Bahçenizi aydınlatmak için ufak lambalar kullanabilirsiniz.
Büyük yaprakların üzerlerine çimento dökerek çimlerinizin üzerine atlama (adım için) taşlar yapılabilir.
Havuzlu bahçeler için havluları kurutmak için pvc boruları birleştirerek askılık yapılabilir.


Kuşları defa sevenler için bahçeye külüstür tek avizenizi asarak kuş yemleri koyarak bahçenize kuş cıvıltısı ekleyebilirsiniz.
Tekerlek lastiklerini renk renk boyayarak içlerinde çiçek yetiştirebilirsiniz.
Mozaik şekilli yollar, taş patika yolu, ağaç parçalarından meydana gelen yürüyüş yolu, çoğu renkli taşlar ile geliştirilmiş yollar, tahta ya da ahşap
yürüyüş yolu gibi çoğu farklı tasarımlı yollar ile bahçenizde güvenilir ve ferah tek yürüyüş yolu yapılabilir.
Eski eşyalarınızı da değerlendirerek bahçenize renk katabilirsiniz. Örneğin; kullanılmayan, bozulmuş fakat atmaya kıyamadığınız aracınızı çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz.
El arabası, çekmeceli dolaplarınızı da çiçek yetiştirme için kullanabilirsiniz.
Bahçede Yeşil Alan Dekorasyonu
Yeşil alanın oldukça önemli olduğunu nerdeyse bilmeyen yoktur. Kısmı kullanmak ve dekoru da önemlidir. Ağaç, çiçek, çimen gibi yeşil nebatlar tek bahçede olmazsa olmazdır. Ağaç seçerken meyveli ağaç istiyorsanız; Kayısı, Kiraz, Üzüm, Vişne, Elma gibi ağaçlar seçenek edilebilir. Şunlar nerdeyse her kısımda yetişebilen ağaçlardır. Kendisi bölgenizde yetişen farklı meyveli tek ağaç varsa onu da seçenek edebilirsiniz. Gölgesinden faydalanacağınız ağaçlar ile de bahçenize hoş tek manzara verebilirsiniz.Çimen için ise kendiniz de yetiştirebilirsiniz veyahut Rulo Çim ile toprak serip süratli şeklinde yemyeşil tek tabana sahip olunabilir.
Bir de çiçekli nebatlar vardır. Bahçenize renk katar. Hararet katar. Renkli çiçekli nebatlar bulunduğu gibi süsleyici nebatlar de vardır. Mevsimlik çiçekler seçilirse tüm sene bahçenizde çiçek olacaktır. Yaz ve İlkbahar da bahçenize ekilebilecek çiçekler; Yıldız Çiçeği, Alisyum, Ateş Çiçeği, Horoz İbiği, Gazanya, Arslan ağzı, Karanfil, Sardunya, Cam güzeli. Tek de soğuk havalara metanetli çiçekleri de kış ayları için ekebilirsiniz. Bunlar; Hercai, Çuha, Menekşe gibi. Ayrı olarak güneşli havalarda gölgelik olarak kullanabileceğiniz nebatlar de; Sarmaşık, Mor Salkım, Bambu, Sarmaşık Gülü gibi.


Mutfağınız için de ufak tek alan yapabilirsiniz. Meyve, sebze yetiştirebilirsiniz. Ama kuşlardan savunmak için tel kafes şeklinde kısım kullanabilirsiniz. Veyahut sera yapılabilir kışın bile sebze, meyve yetiştirmeye devam edebilirsiniz.Bahçe de ehemmiyetli tek başka neden da mobilyadır. Metanetli, taşınabilir olması önemlidir. Nihai dönemlerin popüleri olan ferforje mobilyalar seçebilirsiniz. İster grup olarak, dilerseniz tipleri arasında kendisi takımınızı oluşturabilirsiniz.


Koltuk, sehpa, masa gibi mobilyaları seçenek eder iken rahatlığı da mevzubahis olmalıdır. Zira güzel havalar da bahçenizde zaman geçirmek işitiyorsanız ferahlık ön tasarıda olmalıdır. Mobilyaları alırken gölgelik için verandayı da düşünmelisiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bahçeleriniz İçin Dekor Önerileri! için yorumda bulun

    Bahçeleriniz İçin Dekor Önerileri! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bahçeleriniz İçin Dekor Önerileri! için ilk yorumu yapabilirsin.