Atıl Alanı Nasıl Değerlendirebiliriz?

Şuan için gözünüzde hiç bir değeri yokmuş gibi görünen evinizin atıl alanlarına farklı bir gözle bakmaya ne dersiniz ? Evdeki atıl alanlara farklı yorumlar getirerek, hem daha kullanışlı hale getirebilirsiniz, hem de bu alanların değerini artırabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden hemen kolları sıvayıp, işe koyulmaya hazır mısınız ?

İşe Merdiven Altlarını Değerlendirme ile Başlayalım

Genellikle merdiven altında yer alan boşluklar ; eğilimli tavan, darlık ve sınırlı erişimden dolayı fazla değerlendirilmemektedir. Es geçtiğiniz bu alanı aslında farklı şekillerde değerlendirmeniz mümkün ! Nasıl mı ?

merdiven altı boşlukları nasıl değerlendirilir

Mesela bu görselde olduğu gibi şahane bir çalışma alanına çevirebilirsiniz. Alanda ihtiyacınıza göre depolama alanları oluşturabilirsiniz. Yerden tasarruf sağlamak için çalışmanız bittikten sonra taburenizin masanın altına sığacak boyutta seçebilirsiniz. Alanı gizlemek için kapı tercih edebilirsiniz.

Niş Aralarını Değerlendiriyoruz

Evinizin bazı duvarlarında şuan için anlamsız görünen nişleri, değerlendirmenin tam zamanı ! İki duvar arasında yer alan niş boşluğunu bu görseldeki gibi değerlendirebilirsiniz.

niş arası dekorasyonları

Yapmanız gereken , niş boşluğuna ihtiyacınız kadar raf yerleştirmek. Bu raflara ister kitaplarınızı yerleştirip, güzel bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Dilerseniz ev aksesuarlarınızı yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz de anı köşesi olarak değerlendirmek için fotoğraflarınızı yerleştirebilirsiniz.

Her Evde Mutlaka Bir Dar Alan Vardır

Sizin de evinizde dar alan mevcut ise, bu alanı en güzel şekilde değerlendirmek için kutu ve raflardan yararlanabilirsiniz.

evde dar alanları değerlendirme

Tıpkı, bu örnekte olduğu gibi.

Eğimli Tavanlara Dekoratif Çözümler

Atıl alanlar arasında değerlendirebileceğimiz en zor noktalar arasında eğimli tavanlar yer almakta. Her ne kadar zor gibi görünse de asılda basit bir dokunuşla eğimli tavanı, dekorasyonun bir parçası haline getirebilirsiniz.

eğimli tavan dekorasyon örnekleri

Eğimli tavanları daha kullanışlı bir hale getirmek, aynı zamanda dekorasyon açısından da estetik kazandırmak için raf sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yatak odası asma tavan dekorasyonu Atıl Alanı Nasıl Değerlendirebiliriz? için yorumda bulun

    Atıl Alanı Nasıl Değerlendirebiliriz? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Atıl Alanı Nasıl Değerlendirebiliriz? için ilk yorumu yapabilirsin.