Ateş Kırmızısında Yemek Keyfi

Ateş kırmızısında yemek keyfi inşa etmek için döşenmiş bu güzel mekan… Çağdaş ve classic parçaları birlikte kullanarak eklektik tek tarz yakalanan yemek odasını “haftanın odası” olarak seçtik.

Ateş kırmızısında bir yemek keyfi dizayn etmek oldukça cesaret isteyen bir uygulama olabilir. En kuvvetli renklerden bir tanesi olan kırmızıyı dekorasyon fikirlerinde kullanmak epey zordur. Fakat “ateş kırmızısında yemek keyfi” uygulanan yemek odası, oldukça değişik ve yaratıcı dekorasyon fikirleri sunuyor.

ateş kırmızısı yemek odası dekorasyonları

Ateş kırmızısı, beyaz ile kombin edilmiş. Kırmızının kuvvetli manzarası, daha çok aksesuarlara ve desene yer verilmeden sağlanmış. Böylece çok aksesuarla yemek odasının karışık tek görünmesinin önüne geçilmiş. Odanın duvarları kırmızıya boyanarak beyaz panellerle görkemli tek ahenk yakalaması sağlanmış. Yemek odasının düzeni, desenli turuncu ve kırmızı desenli perde ile hareketlendirilmiş. Fransız tarzda pencereler ile desenli perde odanın dekorasyonuna uyum katmış.

Yemek odasının mobilya parçaları da itinayla seçilmiş. Devasa ahşap masaya, ikinci el satın alınan sandalyeler eşlik etmiş. Beyaz sandalyeler de ateş kırmızısı kadife kumaş ile kaplanarak odayla bütünlük sağlanmış. Sandalyelerin kaplamasında altın rengi raptiyeler kullanılmış, böylece sandalyeler kolay görünümden kurtarılmış.

kırmızı yemek odası tasarımları

Yemek odasında ilgi çekici başka mobilya da vintage tek konsol. Ahşap dokusuyla vintage konsol, yemek masasıyla ahenk yakalamış. Konsolun üstünde bulunan ayna hem vintage tasarımıyla odanın bütününe hatta rengiyle duvarlara atıfta bulunuyor. Ayna yeni olmasına rağmen, vintage tasarımıyla ilgi çekici. Ayrı olarak pencereden seken bütün ışığı odaya dağıtma vazifiyeti görmüş. Aynanın tam karşı duvarına yerleştirilen tablonun kapsamında de duvar panelleriyle ahenkli olması için beyaz renk seçenek edilmiş.

Ateş kırmızısında yemek keyfi uygulanan yemek odasının aydınlatmaları da oldukça dramatik tek tesir sağlamış. Vintage tarzda altın varaklı sarkıt lamba, odanın genel manzarası güçlendirmiş. Ayrı olarak sarkıt lambalar, pencerelerin her iki anına apliklerle bütünleştirilmiş.

Yemek odasının zemininde ise mekanın tümünü kaplayacak krem ve kahverengi desenli yumuşak tek halı kullanılmış. Halının renk ve deseni seçilirken, odayı yormamasına ilgi edilmiş.
Güçlü tek renk olan ateş kırmızı, bu görkemli dekorasyonla oldukça yetenekli tek şeklinde kullanılmış. Oldukça davetkar tek yemek odası durumuna gelmiş. Ateş kırmızısında yemek keyfi uygulanan yemek odasını, “haftanın odası” olarak getiriyoruz karşınıza. Dekorasyon fikirleri için esin perileri sizinle olsun…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ateş kırmızısı yemek odası dekorasyonları Ateş Kırmızısında Yemek Keyfi için yorumda bulun

    Ateş Kırmızısında Yemek Keyfi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ateş Kırmızısında Yemek Keyfi için ilk yorumu yapabilirsin.