75 Metrekarenin Altında Şahane Evler

Başlığı ilk okuduğunuz zaman 75 metrekare ve altında bir alanda nasıl kullanışlı, gösterişli ve şahane bir ev yapılabilir, diye düşünebilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız ev görsellerini gördükten sonra ” vay be ! İstendiği taktirde hem kullanışlı, hem de gösterişli evler yapılabiliyor ” diyeceksiniz. 😉

Sizleri daha fazla merakta bırakmadan metrekare itibarıyla küçük alanlara sahip yenilikçi ve küçük ev projelerini görseller eşliğinde paylaşalım.

farklı prefabrik evler

İlk örnek olarak fark yaratan prefabrik bir ev ile başlayalım. Bu evin yapımında , çelik taşıyıcı sistemler ile beton paneller bir araya gelmiş. Bu prefabrik evin dizaynında birçok ihtiyaç küçük alanda çözümlenmiş. Evin yapımında tercih edilen çelik yapılar, özellikle deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklı olmasından, betonarme yapıyla da daha sağlam yapı olarak değerlendirilmiş.

küçük metrekareli evler

Bu gördüğünüz ev 37 metrekare gibi küçük bir alana inşa edilmiş. Her ne kadar küçük bir alan gibi görünse de , bu evde 2 tane yatak odası ve açık plan mutfak içeren salon bulunmakta. Evin dış cephesine baktığımızda ahşabın farklı dokularının kullanıldığı, renkler ile görkemli bir estetiğe sahip olduğunu görmekteyiz.

küçük ev dış cephe örnekleri

Bu görselde de biraz geleneksel Alman mimarisi özelliğine sahip modern yaklaşım izlerini görmekteyiz. Bu evin dış yapısına baktığımızda yüksek beşik çatı eğilimi forumlarını ön planda olduğunu görmekteyiz. Dış cephe renginde göz alıcı bir beyaz renk tercih edilirken dış kapı ve pencere de ise doğal ahşap sıcaklığı tercih edilmiş.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. küçük metrekareli evler 75 Metrekarenin Altında Şahane Evler için yorumda bulun

    75 Metrekarenin Altında Şahane Evler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 75 Metrekarenin Altında Şahane Evler için ilk yorumu yapabilirsin.